Ministryně Černochová: Laciný politický ohňostroj polopravd a lží kolem obranného rozpočtu

14.01.2025 15:05 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozpočtu Ministerstva obrany ČR

Ministryně Černochová: Laciný politický ohňostroj polopravd a lží kolem obranného rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Laciný politický ohňostroj polopravd a lží kolem obranného rozpočtu, který se spustil zkraje roku, je účelový, mimořádně nezodpovědný a nefér.

Nefér hlavně vůči zaměstnancům a vojákům Ministerstva obrany České republiky, kteří odvedli skvělou práci (Moc Vám za to děkuji!) na tom, aby se podařilo v krátkém čase hospodárně absorbovat tak velký finanční skok. Ten je nutný pro zajištění obranyschopnosti České republiky, nastartování modernizace armády a splnění našeho základního závazku v rámci NATO.

Obrana je základní úloha, kterou musí stát pro občany zajišťovat a která by neměla být politicky zneužívána. Obrana má být tématem, které bude národ a politické představitele spojovat. Vždyť cíl máme stejný. Bez zajištění obrany není prosperity. A bez zajištění adekvátního obranného rozpočtu to možné jednoduše nebude.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

K uprchlíkům

Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Müller (TOP 09): Když komunisté mluví o svobodě, mluví pachatel, ne oběť

7:09 Müller (TOP 09): Když komunisté mluví o svobodě, mluví pachatel, ne oběť

Komunisté dnes varují před omezováním svobody projevu a kriminalizací názorů. Ideologie, která svobo…