Ministryně Dostálová: Díky podpoře IROP ubude lidí v ústavní péči

17.04.2018 5:34

Čtrnáct projektů v celkové částce 438 milionů bylo předloženo do výzvy Deinstitucionalizace sociálních služeb za účelem sociálního začleňování. Jde tak o dvojnásobné překročení připravené částky, která pro tuto výzvu činila 200 milionů korun. Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, tak pokračuje v dlouhodobé podpoře projektů sociálních služeb.

Ministryně Dostálová: Díky podpoře IROP ubude lidí v ústavní péči
Foto: archiv kandidátky
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

„Cílem výzvy je podpořit transformaci ústavní péče, aby v pobytových zařízeních sociálních služeb nemuselo zbytečně zůstávat tolik lidí a aby se tato péče přenesla zejména na jiné typy sociální služby. Tím se umožní jejich uživatelům setrvat v domácím prostředí, kde se každý z nás cítí nejlépe, a aktivně se začlenit na trh práce a do společnosti“, uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Dotace budou moci být použity na nákup pozemků a staveb, stavby, rekonstrukce a úpravy objektů a také na pořízení vybavení nebo automobilů pro poskytování terénních či ambulantních sociálních služeb.

O podporu mohly žádat nejen kraje či obce, ale také organizační složky státu, neziskové organizace, církve či církevní organizace. Nejvíce žádostí však předložily právě kraje. „Konečné pořadí projektů se bude odvíjet od jejich bodového hodnocení, které bude jako u všech výzev IROP provádět Centrum pro regionální rozvoj České republiky“, doplnil náměstek sekce evropských programů Zdeněk Semorád.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polčák (STAN): K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem

16:56 Polčák (STAN): K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem

Evropský parlament schválil usnesení ke střetu zájmů a ochraně evropského rozpočtu v České republice…