Ministryně Dostálová: IROP poskytl více než šest miliard na dopravní systémy

08.10.2018 5:36

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosud rozdělil na podporu inteligentní dopravy celkem šest miliard korun na více než sto projektů z celé České republiky. IROP na své výroční konferenci, která proběhne 24. října 2018 v Ostravě, představí a vyhodnotí právě oblast telematiky.

Ministryně Dostálová: IROP poskytl více než šest miliard na dopravní systémy
Foto: archiv kandidátky
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
reklama

„Díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu došlo k modernizaci mnoha přestupních terminálů v našich regionech, čímž se zkvalitnil komfort cestujících. Velkým přínosem je jistě například modernizace terminálu v Kolíně, ze kterého odjíždějí spoje regionální a městské autobusové dopravy. Dotace umožní zvýšení provázanosti se železniční dopravou v návaznosti na jeden z nejvýznamnějších železničních uzlů v České republice,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Z poskytnutých financí bylo například v projektu Nákup bezemisních a nízkoemisních vozidel pro MHD Hranice a Frýdek-Místek pořízeno zatím šest vozidel pro veřejnou dopravu. Hranice se tak staly prvním městem v České republice s plně elektrifikovanou, bezemisní městskou hromadnou dopravou. V Ostravě byl také realizován projekt Odbavení cestujících ve vozidlech městské hromadné dopravy a Dopravního podniku Ostrava prostřednictvím bankovních platebních karet. IROP na podporu inteligentní dopravy dosud rozdělil celkem šest miliard korun na více než sto projektů z celé České republiky.

Na konferenci se představí zástupci podpořených projektů nejen z IROP, ale také Operačního programu Doprava, a rovněž odborníci působící v oblasti telematiky a udržitelné mobility. Bude se tak jednat o unikátní platformu, na které bude možné sdílet jak zkušenosti s přípravou a realizací projektů s evropskou finanční podporou, tak zkušenosti se samotným zaváděním inteligentních dopravních systémů.

Akce se uskuteční v kampusu Vysoké školy báňské – Technické Univerzity Ostrava. Veškeré informace o akci, program a přihlašovací formulář naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

22:48 KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

Stanovisko k izraelsko-palestinskému konfliktu