Ministryně Dostálová: Reakce na dopis ČNK ICOMOS

16.04.2021 9:45

Ministryně Klára Dostálová reagovala na otevřený dopis, který zaslal Český národní komitét Mezinárodní rady památek a sídel.

Ministryně Dostálová: Reakce na dopis ČNK ICOMOS
Foto: Screen ČT OVM
Popisek: Ministryně Dostálová v Otázkách Václava Moravce
reklama

ICOMOS se mylně domnívá, že ministerstvo pro místní rozvoj odpovídá za jednotlivé poslance a jejich pozměňovací návrhy. Tak to opravdu ne. Je právo poslanců podávat pozměňovací návrhy u návrhu stavebního zákona jako u všech jiných zákonů a ministerstvo pro místní rozvoj může k návrhům poslanců vyjádřit pouze své stanovisko. A u drtivé většiny předložených pozměňovacích návrhů má MMR shodné stanovisko jako ministerstvo kultury, se kterým náš postoj k jednotlivým návrhům konzultujeme.

ICOMOS bych chtěla dále upozornit, že  komplexní pozměňovací návrh Hospodářského výboru, který se stal základem návrhu stavebního zákona a ke kterému poslanci pozměňovací návrhy podávají, vychází z vládního návrhu zákona a tento komplexní pozměňovací návrh dohody uzavřené s ministerstvem kultury jako garantem ochrany památek a kulturního dědictví převzal a dodržel. Je tedy zřejmé, že k žádnému ničení památek návrh stavebního zákona opravdu dveře neotevírá. Pokud má ICOMOS odmítavý postoj k pozměňovacím návrhům poslanců, měl by psát otevřené dopisy jim a apelovat na ně, případně si nejdřív zjistit naše stanoviska k těmto návrhům a potom se obracet k nám.

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Ing. Klára Dostálová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

22:57 Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

Komentář na facebookovém profilu k střetu zájmů ministra Arenbergera