Ministryně Maláčová: Diskuze o sociálních službách je každoroční téma

05.08.2019 16:47 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje návrhy změn v oblasti sociálních služeb. K dokončení novely si přizvalo odborníky.

Ministryně Maláčová: Diskuze o sociálních službách je každoroční téma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová

Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončuje přípravu změn v oblasti sociálních služeb. Novela zákona o sociálních službách se dotkne mimo jiné problematiky financování celého systému, který bylo v minulých letech nutné opakovaně dofinancovávat. K dokončení přípravy návrhuu stanovila ministryně Jana Maláčová (ČSSD) odbornou pracovní skupinu, kam byli pozváni zástupci odborné veřejnosti, ministerstva financí, krajů, obcí i poskytovatelů sociálních služeb a jejich zaměstnanců.

„Diskuze o sociálních službách je každoroční téma. A každý rok je to stejný problém - chybí peníze. Proto musíme vytvořit dlouhodobý rámec, který dá poskytovatelům finanční jistotu, kterou potřebují, a nastaví jasná pravidla pro všechny. Východiska našeho návrhu byla představena na dvou kulatých stolech a teď je chceme do detailu probrat se všemi partnery, kteří jsou v sociálních službách zapojení,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Změny, které MPSV navrhuje, jsou komplexní. Jedná se o stanovení nových pravidel pro správu sítě sociálních služeb, nastavení jednotných standardů pro výpočet dotace a nákladů, nastavení personálního a materiálně-technického standardu, snížení administrativní zátěže sociálním službám a cílí i na pečující osoby a hlavně o změny v systému financování, který by měl mít víceletý rámec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Víc než ideologie prospívá v politice snaha řešit problémy

15:11 Hejtman Kuba: Víc než ideologie prospívá v politice snaha řešit problémy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volební spolupráci mezi Naším Českem a hnutím MY Ma…