Ministryně Maláčová: Kraj Vysočina je v sociální oblasti na velmi vysoké úrovni

17.09.2018 19:06

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zavítala v sobotu 15. září 2018 na Vysočinu. Hlavními tématy návštěvy byly platy zaměstnanců v oblasti sociálních služeb, transformace sociálních služeb, problematika dávek a zálohovaného výživného.

Ministryně Maláčová: Kraj Vysočina je v sociální oblasti na velmi vysoké úrovni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Na úvod dne se ministryně Maláčová zúčastnila v Přibyslavi kulatého stolu s členkami Českého svazu žen, kde s přítomnými hovořila o návrhu na státem zálohovaném výživném.

Dále navštívila Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě, kde v současnosti probíhají dokončovací práce na přístavbě, která zajistí zvýšení kapacity pro další klienty a díky nově vzniklé mateřské školce dojde k mezigeneračnímu propojení. Ministryně Maláčová se setkala během návštěvy s klienty i s vedením zařízení. S ředitelkou domova Hlaváčkovou hovořila především o problematice platů zaměstnanců v sociálních službách, transformaci a také strategii stárnutí populace.

„Kraj Vysočina je v sociální oblasti na velmi vysoké úrovni a v minulosti investoval, ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, nemalé finanční prostředky do seniorské problematiky a také do transformace ústavní péče. V tomto směru se daří po celém regionu vytvářet důstojné domovy pro seniory a také úspěšně přetvářet velkokapacitní zařízení na bydlení rodinného typu, ve kterém žijí handicapovaní lidé v mnohem komfortnějším prostředí,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová po návštěvě nově zrekonstruovaných prostor Integrovaného centra sociálních služeb Jihlava.

V centru se ministryně zúčastnila také prezentace o problematice sociálního bydlení a se starosty měst diskutovala o sociálních službách, dávkách i bydlení a vzájemné spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Na závěr se ministryně Maláčová zúčastnila krajské akce „Proletí 100letí“, kde se si prohlédla společně s radní Kraje Vysočina pro oblast školství Janou Fialovou stánky studentů s prezentacemi jejich škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Nevím, o čem mluvíte, je to nesmysl a já to zásadně odmítám

18:30 Premiér Babiš: Nevím, o čem mluvíte, je to nesmysl a já to zásadně odmítám

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 16. září 2021 – doplňující odpověď na interpelaci poslanc…