Ministryně Maláčová: Královéhradecký kraj jde příkladem v oblasti sociálních služeb

13. 9. 2019 9:53

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navštívila ve čtvrtek 12. září Královéhradecký kraj. Během návštěvy ji hejtman Jiří Štěpán s náměstkem Vladimírem Dernerem seznámili s krajským plánem rozvoje sociálních služeb a potřebou státu na jejich spolufinancování. Ministryně navštívila také Centrum PROINTEPO a největší krajské sociální zařízení Domov U Biřičky v Hradci Králové.

Ministryně Maláčová: Královéhradecký kraj jde příkladem v oblasti sociálních služeb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová
reklama

„Paní ministryni jsme představili krajskou koncepci střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb včetně plánované investiční výstavby Domova U Biřičky, který v nejbližší době projde rekonstrukcí za více jak 700 milionů korun. Chtěli jsme také ukázat novou formu spolupráce, kdy investorem není pouze kraj, ale i města. Je pro nás důležité, abychom si řekli, jaké jsou trendy v sociálních službách a jakým směrem se služby vyvíjí,“ okomentoval účel návštěvy ministryně hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

V průběhu následujících dvou letech plánuje Královéhradecký kraj investovat téměř 1,6 miliardy korun do sociálních služeb a zahájit tak 29 investičních projektů. U plánovaných akcí řeší kraj momentálně jejich financování. Zdrojem mohou být dotace z evropských fondů a finance ze státního, krajského, ale i obecních rozpočtů.

Náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí popsal, jak je financování projektů obtížné. „Velice si cením toho, že paní ministryně přijela a chce poznat reálnou situaci u nás v kraji. Pro nás je zásadní klíčová otázka dalšího rozvoje sociálních služeb, zejména zajištění potřebných služeb pro stárnoucí populaci seniorů. V Královéhradeckém kraji potřebujeme investovat značné prostředky do infrastruktury, především do domovů pro seniory a to kraj nemůže z vlastních prostředků zvládnout. Vidím jednoznačně potřebu roli státu, aby se finančně spolupodílel na krajských záměrech.“

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová kraj chválí. „Královéhradecký kraj jde příkladem v oblasti sociálních služeb, poskytuje vysokou úroveň jejich kvalit. Kraj pracuje například efektivně v počtu kofinancování dotací od státu i v čekacích lhůtách, které jsou v porovnání se zbytkem republiky výborné. A dále mám radost, že Univerzita Hradec Králové má tak vysoký podíl na vzdělávání sociálních pracovníků, protože je potřebujeme.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vostrá (KSČM): Život dnes není lehký

4:31 Vostrá (KSČM): Život dnes není lehký

Svět se díky pandemii koronaviru mění.