Ministryně Maláčová: Program Antivirus má pomoci firmám chránit pracovní místa

22.03.2020 12:31 | Zprávy
autor: PV

Vláda schválila návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), který pomůže českým zaměstnancům i zaměstnavatelům zmírnit důsledky epidemie COVID-19.

Ministryně Maláčová: Program Antivirus má pomoci firmám chránit pracovní místa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Maláčová

Program ochrany zaměstnanosti Antivirus je klíčové opatření, díky kterému bude prostřednictvím Úřadu práce ČR stát kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění. „Cílem je, aby kvůli současné situaci nikdo nepřišel o práci. Aby firmy nemusely propouštět a aby občané věděli, že se na stát mohou spolehnout." říká ministryně Maláčová.

Zaměstnavatelům, jejichž hospodářská činnost bude ohrožena v důsledku šíření nákazy, bude poskytován příspěvek na plnou či částečnou úhradu náhrad mezd, které budou zaměstnancům náležet z důvodu překážky na straně zaměstnance (nařízení karantény) nebo na straně zaměstnavatele (překážka – uzavření provozovny z důvodu nařízení vlády uzavřít provoz), bude-li prokázáno, že překážka v práci vznikla v důsledku nákazy COVID-19.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Grónsko

Pane premiére, jaký je podle vás skutečný důvod proč chce USA Grónsko? Myslíte, že se o Grónsko bojí, že by na něj Rusko zaútočilo raketami, o kterých jste mluvil? Nebo se snad bojí Ruska? Pochybuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti přicházejí s akceleračními zónami

12:06 Piráti přicházejí s akceleračními zónami

Akcelerační zóny, které umožní rychlejší výstavbu tam, kde je urbanisticky vhodná.