Ministryně Maláčová: Zvolili jsme formu stručných a výstižných instrukcí

23. 11. 2020 13:21

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Odborem biologické ochrany Těchonín Armády ČR připravilo krátká videa s praktickými informacemi a názornými ukázkami pro zaměstnance sociálních služeb. Cílem je ochrana pracovníků a snížení rizika šíření nákazy v zařízeních sociálních služeb.

Ministryně Maláčová: Zvolili jsme formu stručných a výstižných instrukcí
Foto: Archiv PL
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová
reklama

Odbor biologické ochrany Těchonín je specializované zdravotnické zařízení Armády České republiky, které slouží ke komplexnímu zabezpečení biologické ochrany armády. Je jedním ze středisek Vojenského zdravotního ústavu se sídlem v Praze. Obsah videí vychází ze zkušeností, získaných v rámci návštěv zařízení sociálních služeb v jarní vlně i nyní na podzim, a také ze zkušeností a dotazů zaměstnanců sociálních služeb, kteří se účastnili on-line konzultací, pořádaných Ministerstvem práce a sociálních věcí ve spolupráci s Armádou ČR od 5. do 11. 11. 2020.

„Zaměstnanci v sociálních službách teď prochází obrovskou zátěží. Museli se přizpůsobit novým podmínkám poskytování služeb, učí se často za pochodu a postupují, jak nejlépe umí. Všichni víme, že teď nemají dostatek času sledovat to velké množství informací, co a jak dělat či nedělat, a proto jsme zvolili formu stručných a výstižných instrukcí. Velmi si vážím spolupráce s Armádou České republiky, jejich zkušenosti budou pro všechny cenné,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Anketa

Podporujete masivní snížení daní, které ,,odmávali" poslanci ANO, ODS, SPD, Trikolóry či KSČM?

71%
29%
hlasovalo: 12218 lidí

Sérii Jak na Covid-19 v sociálních službách zahajují společně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ředitel Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví plk. MUDr. Libor Píša. Další videa obsahují praktické informace a názorné ukázky používání ochranných pomůcek a prostředků, doporučení k ochraně při péči o klienty s pozitivním výsledkem testu, zkušenosti z práce v terénu a v neposlední řadě cenné tipy, jak pečovat sám o sebe. V závěrečném dílu své zkušenosti sdílí zaměstnanci, v jejichž sociálních službách se již onemocnění Covid-19 vyskytlo. Cílem této série je předat co nejširšímu okruhu zaměstnanců sociálních služeb názorné informace a principy, aby především získali jistotu, že postupují správně, či se vyvarovali nejčastějších chyb. Prostřednictvím on-line formy se zkušenosti odborníků dostanou k co největšímu počtu zaměstnanců, a zmírní se tak dopady pandemie Covid-19 na klienty sociálních služeb.

Série Jak na Covid-19 v sociálních službách je dostupná on-line na YouTube kanálu Ministerstva práce a sociálních věcí ZDE.

Odkazy na jednotlivé díly:

  1. Vzkaz pro zaměstnance sociálních služeb ZDE
  2. Ochrana pracovníka ZDE
  3. Péče o klienty ve vnitřních prostorách ZDE
  4. Práce slidmi na ulici ZDE
  5. Péče o druhé a péče o sebe ZDE
  6. Sdílení zkušeností ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Obrovské téma – maturity, očkování a léky proti covidu bamlanivimab a ivermektin

16:27 Premiér Babiš: Obrovské téma – maturity, očkování a léky proti covidu bamlanivimab a ivermektin

Přepis nedělního pořadu Andreje Babiše „Čau lidi“, 7. 3. 2021