Ministryně Němcová: Prioritním úkolem ČSSZ je vyřešit situaci v lékařské posudkové službě

14.02.2018 21:34 | Zprávy
autor: PV

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová se v úterý 13. února zúčastnila porady vedení České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Ministryně Němcová: Prioritním úkolem ČSSZ je vyřešit situaci v lékařské posudkové službě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslava Němcová

Hovořila o nutnosti ihned začít řešit situaci v lékařské posudkové službě, a to jak po stránce koncepční, tak především snižováním nárůstu počtu posudků, u kterých uplynula zákonná lhůta.

„S vedením ČSSZ jsme diskutovali o opatřeních, která je nezbytné přijmout pro to, aby se co nejdříve zvrátil kritický stav v lékařské posudkové službě. Některá z nich jsou realizovatelná téměř okamžitě a ty má s podporou MPSV v rukou vedení ČSSZ. Jiná vyžadují širší projednání, aby pro ně platila všeobecná shoda. Například využití synergie společných procesů s rezortem zdravotnictví,“ uvedla ministryně Němcová a vyjádřila své přesvědčení, že je třeba posílit autonomii ČSSZ, což pomůže i její stabilizaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jak víte, že máte u Moravce stopku?

Máte proto nějaký důkaz? To, že si vás třeba teď nepozval podle mě žádný důkaz není. A o jaké hierarchii mluvíte? Cožpak si poslanci nejsou rovni a jejich hlas a slova nemají stejnou váhu? To mě teda docela vyděsilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Urbanová (STAN): Babiši, přestaňte na ty novináře útočit, je to nepřijatelný

4:29 Urbanová (STAN): Babiši, přestaňte na ty novináře útočit, je to nepřijatelný

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chování premiéra vůči novinářům.