Ministryně Nováková podpoří české firmy v Ázerbájdžánu a Gruzii

11.09.2018 21:34

Kavkazské republiky Ázerbájdžán a Gruzie jsou zeměmi, kam dnes na svou první zahraniční pracovní cestu odlétá ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Doprovází ji více než dvacetičlenná skupina českých podnikatelů, zástupců bank a institucí, jež mají zájem upevnit stávající a navázat nové kontakty s ázerbájdžánskými a gruzínskými partnery.

Ministryně Nováková podpoří české firmy v Ázerbájdžánu a Gruzii
Foto: youtube.com
Popisek: Marta Nováková
reklama

Ministryně Marta Nováková zahájí návštěvu v ázerbajdžánském Baku, poté se přesune do gruzínského Tbilisi a Batumi.

„Českou republiku spojují s Ázerbájdžánem velmi přátelské vztahy. Naši ázerbájdžánští partneři se mohli opakovaně ujistit o tom, že české firmy nabízejí nejen špičkovou kvalitu výrobků a služeb za konkurenceschopné ceny, ale mají především upřímný zájem o dlouhodobou a stabilní spolupráci,“ říká ministryně Nováková. "Jsem potěšena, že Česká republika, jakkoli je v evropském měřítku nevelkou zemí, figuruje v posledních letech z pohledu Ázerbájdžánu mezi největšími zahraničními investory,“ dodává.

V gruzínském Tbilisi ministryně Marta Nováková zahájí obchodní fórum a účastní se zasedání Smíšené komise pro dvoustrannou hospodářskou spolupráci. „Česká republika a Gruzie jsou tradičními partnery se shodnými názory na celou řadu mezinárodních, politických a ekonomických otázek. Stávající politické vztahy mezi našimi zeměmi jsou na velmi dobré úrovni, což je důležitý předpoklad pro rozvoj vzájemně výhodné hospodářské spolupráce,“ říká Marta Nováková a dodává: „Spotřebitelé dobře znají tradiční výrobky druhé země, ať se jedná o české sklo nebo gruzínské brandy. Vítám gruzínskou iniciativu prokázat jedinečné příležitosti, které nabízí pro podniky po celém světě.“

Česká republika má potenciál vyvážet do Ázerbájdžánu a Gruzie především průmyslové technologie, které mohou napomáhat v diverzifikaci, modernizaci a zvyšování konkurenceschopnosti dynamicky se rozvíjejících jihokavkazských ekonomik. „Mimo tradiční obory, ve kterých jsou české firmy již etablovány, existuje stále nevyčerpaný potenciál v sektoru energetiky, infrastruktury, zemědělství, environmentálních technologií a mnoha dalších oblastech,“ upřesňuje ministryně Marta Nováková.

Podnikatelskou misi, která se uskuteční ve dnech 11. – 14. září, zorganizovala Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS. V průběhu cesty se vedle podnikatelských fór, jichž se zúčastní ministryně Marta Nováková, a navazujících dvoustranných jednání, uskuteční řada dalších pracovních setkání a schůzek.

V rámci podpory ekonomické diplomacie se též uskuteční společná setkání účastníků mise s ministryní průmyslu a obchodu a zástupci zastupitelských úřadů v Baku a Tbilisi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus (Trikolóra): Demisi má dát vláda

12:11 Klaus (Trikolóra): Demisi má dát vláda

Komentář na facebookovém profilu k dnešní tiskové konferenci premiéra Babiše, kde oznámil, že pokud …