Ministryně Schillerová: Jednání bylo velmi konstruktivní a rychlé

20.08.2019 19:58

Ministryně financí Alena Schillerová a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se na dnešním jednání dohodly na podobě rozpočtu rezortu MMR pro rok 2020.

Ministryně Schillerová: Jednání bylo velmi konstruktivní a rychlé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí v demisi Alena Schillerová

Hladké jednání bylo vyvrcholením dosavadní práce expertních týmů a jeho výsledkem bylo kromě vzájemné dohody také dílčí navýšení rozpočtu kapitoly o téměř 200 mil. Kč.

„Mou hlavní prioritou bylo zajistit dostatek prostředků na řešení aktuálních problémů, které vznikají v některých obcích v důsledku intenzivního boje s kůrovcovou kalamitou. Obce v postižených oblastech se potýkají s poškozováním silnic, které jsou neúměrně zatěžovány těžkou technikou převážející zasažené kmeny stromů. Proto jsme se paní ministryní Schillerovou dohodly na uvolnění 140 mil. Kč, které tyto obce v rámci speciálního programu získají,“ uvedla po jednání ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

„Dnešní jednání s paní ministryní bylo velmi konstruktivní a rychlé. Další priority, na nichž jsme se společně dohodly, je zajištění financování digitalizace stavebního řízení a také prostředky na pořádání významných akcí v příštím roce, jako například MotoGP. Celkově bude MMR v roce 2020 hospodařit s částkou 4,8 mld. Kč jen z národních zdrojů,“ dodala ministryně financí Alena Schillerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

22:30 Premiér Babiš: Jsem naštvaný a frustrovaný

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne