Ministryně Schillerová: Na turbulentní vývoj ekonomiky budeme moci pružněji reagovat

21.05.2020 19:43 | Zprávy
autor: PV

Senát umožnil realizaci návrhu Ministerstva financí na provedení několika operativních změn, které zrychlí a zpřesní přípravu státního rozpočtu na rok 2021.

Ministryně Schillerová: Na turbulentní vývoj ekonomiky budeme moci pružněji reagovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Ministerstvo financí tím reaguje na současný mimořádně dynamický vývoj ekonomiky, a s tím související skutečnost, že veškeré predikce nyní vyžadují k udržení relevantní výpovědní hodnoty mnohem častější aktualizace. Aktuální praxe, kdy by již nyní měla naplno běžet příprava státního rozpočtu České republiky na příští rok, by proto představovala neodpovídající formalistickou zátěž a opakované předělávání rozpočtu. Zcela nepochybně totiž bude v létě a na podzim docházet k zásadním úpravám predikcí, které jsou určující pro reálné stanovení příjmů a výdajů státního rozpočtu.

„Děkuji zákonodárcům za jejich konstruktivní přístup, díky kterému budeme mít možnost během přípravy rozpočtu na příští rok pružněji reagovat na turbulentní vývoj ekonomiky. To nám v letošním roce skutečně pomůže,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Utahování šroubů pokračuje

16:21 Fiala (ODS): Utahování šroubů pokračuje

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na chystané omezení neziskových organizací