Ministryně Šlechtová: Albánie je dobrým partnerem v mnoha oblastech

13.02.2016 22:00

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se tento týden setkala s velvyslancem Albánie. Klíčovým tématem byla oblast cestovního ruchu. Obě strany si pochvalovaly kroky k prohloubení vzájemných vztahů.

Ministryně Šlechtová: Albánie je dobrým partnerem v mnoha oblastech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karla Šlechtová

„Velmi mě těší, že mezi oběma státy existují již zavedené formy spolupráce i bez písemných dohod. Těším se na vytvoření silnějších vazeb mezi našimi zeměmi. Jsem přesvědčena, že obchodní spojení a možnosti spolupráce nás posunou směrem kupředu,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Jednání ministryně Karly Šlechtové a velvyslance Albánie v ČR Rizy Poda bylo vedeno v přátelském duchu. Dohodli se na prohloubení již tak velmi dobrých vztahů, které dokládá například návštěva albánského premiéra v České republice, během které ministryně Karla Šlechtová podepsala Memorandum v oblasti cestovního ruchu.

Ministryně Šlechtová dnes s velvyslancem zhodnotili velmi pozitivní dopady probíhajícího pilotního projektu Ministerstva pro místní rozvoj a jím založené organizace Horské služby ČR na vytvoření historicky první horské služby v Národním parku Valbona v Albánských Alpách. Tento projekt byl hrazen z prostředků Visegrádského fondu.

Posledním tématem jednání byla příprava oficiální návštěvy ministryně v Albánii v červnu tohoto roku. Hlavními cíli návštěvy v Albánii bude prohlubování spolupráce, naplňování ustanovení Memoranda o cestovním ruchu, návštěva Albánských Alp a pilotního projektu horské služby a oblasti v okolí města Drač.

Ministryně Šlechtová informovala také o přípravách blížící se konference Evropský Habitat, která se bude konat ve dnech 16. – 18. března v Praze. Vzhledem k tomu, že Albánie je jedním z členských států Evropské hospodářské komise OSN a patří spolu s Českou republikou mezi státy aktivní ve Výboru pro bydlení a management pozemků, lze předpokládat účast zástupců z Albánie na konferenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Nemáme důvod hlasovat ani pro závěrečný účet jednoho z toho roku

11:49 Kalousek (TOP 09): Nemáme důvod hlasovat ani pro závěrečný účet jednoho z toho roku

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 na téma Návrh státního závěrečného účtu Česk…