Ministryně Šlechtová: Dělostřelci potřebují novou techniku

07.04.2018 22:39

Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila v doprovodu velitele Pozemních sil generálmajora Štefana Kalety 13. dělostřelecký pluk v Jincích.

Ministryně Šlechtová: Dělostřelci potřebují novou techniku
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová, exministryně obrany

Ministryni Karlu Šlechtovou přivítal velitel pluku plukovník Ivan Mráz, který ji seznámil s historií, strukturou a zejména bojovými schopnostmi dělostřelců. Uvedl také, že útvar je naplněn na osmdesát procent a v nejbližší době nastoupí třicet nových rekrutů.

„Dělostřelci jsou perspektivní součástí české armády, jsem ráda, že jsem se dnes v Jincích na vlastní oči seznámila s vybavením a výzbrojí pluku. Potvrdila jsem si, že současná technika je bojeschopná, nicméně v budoucích letech naše dělostřelectvo modernizaci nutně potřebuje. Některá technika i v brzké době,“ zdůraznila Karla Šlechtová.

Ministerstvo obrany s generálním štábem nyní připravují specifikaci pro nákup nových děl kompatibilních se standardy NATO. Půjde o děla ráže 155 mm s dostřelem 40 km.

Ministryně se seznámila s technikou, výstrojí a výzbrojí

Ministryně obrany si po úvodním briefingu prohlédla zázemí 13. dělostřeleckého pluku, včetně nemovité infrastruktury a v rámci statických ukázek se seznámila s technikou pluku a jeho výstrojí a výzbrojí. Mezi ukázkami nechyběl zejména hlavní palebný prostředek pluku – samohybná kanonová houfnice DANA, ale i lehké pozorovací komplety, radiolokátor ARTHUR, přepravní technika, ruční zbraně a spojovací technika.

Během své návštěvy položila Karla Šlechtová smuteční kytici k památníku rotného Mariana Mutla, který v září 2013 podlehl těžkému zranění, jež utrpěl při cvičení ve vojenském prostoru Boletice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti plní slib a bojují proti kumulaci funkcí

22:44 Piráti plní slib a bojují proti kumulaci funkcí

Martin Arden a Ladislav Kos ml. dnes na Zastupitelstvu hl. m. Prahy nahradili uvolněné zastupitele D…