Ministryně Valachová: Věříme, že ve školství udržíme kvalitní pedagogy a zároveň zvýšíme zájem o profesi mezi mladými lidmi

25.09.2016 10:59 | Zprávy
autor: PV

První krok k restartu českého školství! Vláda tento týden projednala rozpočty jednotlivých resortů. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová získala pro příští rok o 13,5 mld. korun navíc proti roku 2016. Jedná se o historické navýšení kapitoly. Polepší si především učitelé, rozpočet však pamatuje rovněž na podporu sportování. Další finanční prostředky se podařilo získat pro vysoké školy.

Ministryně Valachová: Věříme, že ve školství udržíme kvalitní pedagogy a zároveň zvýšíme zájem o profesi mezi mladými lidmi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová

Celkem o 8,7 miliardy si polepší regionální školství, přičemž 7,6 miliardy je určeno na zvýšení platů. Rozpočet zároveň zohledňuje vyšší počty žáků ve školách. Uvedená opatření jsou začátkem nápravy doposud podfinancovaného školství. Rozpočet však pamatuje rovněž na podporu sportování v klubech a tělovýchovných jednotách, kde dochází k navýšení podpory o 1,9 miliardy korun.

„Pro školství jsem vyjednala o 13,5 mld. Kč více proti loňskému roku. Jde o nejvyšší nárůst financí za posledních několik let. Jedná se o nezbytný krok pro udržení a další zvýšení kvality školství a učitelé si vyšší platy zaslouží,“uvedla ministryně školství Valachová a dodala, že se jedná o začátek obratu v odměňování pedagogů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minčič (ODS): Od píky

17:38 Minčič (ODS): Od píky

Komentář člena ODS Liberec Jiřího Minčiče k aktuálnímu dění nejen ve straně, ale na politické pravic…