Mišičák (KSČM): Nejen k současnosti a budoucnosti komunistického a levicového hnutí v ČR

13.11.2022 6:32 | Komentář

Blíží se nám v kalendáři pomalu 17. listopad. Tedy den, kdy primitivní antikomunisté pozvednou svůj prapor a jdou oslavovat "pád totality".

Mišičák (KSČM): Nejen k současnosti a budoucnosti komunistického a levicového hnutí v ČR
Foto: kscm.cz
Popisek: Vojtěch Mišičák, KSČM

Je evidentní, že v České republice se formují celospolečenské hlasy, vyzývající k odchodu současné pětikoaliční vlády. Komunistická strana Čech a Moravy podpořila všechny dosavadní protivládní demonstrace na Václavském náměstí, tedy se připojila k hlasu těch, kteří mají po pouhém roce dost všeho, co vláda v čele s Petrem Fialou občanům české republiky přichystala.

Ano, občany České republiky nepotkává nic dobrého. Setkávají se každý den s drahotou, někteří dokonce s absolutní bídou, poctivě pracující nemohou užívat svá základní lidská sociální práva. Představte si, "vážení" vládní představitelé, lidská práva nejsou jen o tom, že smíte říci například o prezidentu republiky, že je idiot, ale také o tom, že má občan právo na práci, bydlení, nebo třeba na bezplatné zdravotnictví a školství. 

A co nám vláda přináší? Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR doporučí občanům navléci si druhý svetr. Asociální ministr sociální věcí z KDU-ČSL chce navýšit minimální mzdu o pár stovek, tedy snížit rapidně životní úroveň pracujících. A ti, kteří o práci mohou přijít, tak ty čeká krácení příspěvku v nezaměstnanosti. Pan ministr financí dává do diskuze snížení rodičovské dovolené a zvažuje opět zpoplatnění školství.

Vojtěch Mišičák

  • Levice
  • Solidarita, ekologie, demokratický socialismus!
  • mimo zastupitelskou funkci


A pan předseda vlády? Ten vyhlašuje, že státní rozpočet pro příští rok je rozpočtem "válečným". Když jsem toto slyšel, tak mi pomyslný kalašnikov začal vyskakovat ze skříně. Pane Fialo, Česká republika není ve válce. Pokud máte potřebu jít do války, seberte se a táhněte do nějaké armády která je ve válce.

Anketa

Jezdíte nakupovat do blízkého zahraničí?

48%
hlasovalo: 10712 lidí

Tím se absolutně nestavím ani na jednu stranu současného konfliktu ve východní Evropě. Nebudu stát ani na straně imperialismu Ruské federace, ani na straně nedemokratické Ukrajiny.

Dovolím si přidat nyní trochu mého osobního pohledu. Dne 17. listopadu se budu účastnit apolitické akce, kterou pořádá sdružení BRNO TÝM u Janáčkova divadla, ta je zaměřena na odpor k válce a ke vzniknutým politickým hnutím inklinujícím k fašismu a rasismu. Žel, hanba mě fackuje, protože brněnská organizace KSČM s jedním takovým hnutím kandidovala v letošních komunálních volbách. Naštěstí voliči se vyjádřili jasně. 

Také musím vyjádřit svůj názor k podpoře protivládních demonstrací ze strany KSČM. Osobně bych se nemohl účastnit demonstrace, která má ve svém programu "STOP plánované oslabování národa", tedy jakési odmítnutí migrace, která prý přináší například násilí a terorismus. Možná by si mohli organizátoři demonstrace zjistit, kdo byl v České republice odsouzen za terorismus a k jakému hnutí směřoval. Takové téma jen odvádí pozornost od skutečných problémů kapitalistického režimu a vede k nenávisti chudých proti chudým. Ovšem respektuji rozhodnutí vedení KSČM podpořit i tyto demonstrace, jelikož je potřeba slyšet a podpořit i ty, se kterými se neshodneme stoprocentně.

Nemohu než doufat, že se levice v České republice co nejdříve sjednotí. Tedy ta levice, která hájí zájmy všech neprivilegovaných občanů. Tato levice musí najít společné cíle a zvládnout oslovit co nejširší spektrum občanů. Je to nelehký úkol pro všechny, kteří se hlásí k myšlence sociálně spravedlivější společnosti.

Osobně věřím, že se nám společná cesta podaří najít. Komunisté si musí uvědomit, že nejsou a nikdy nesmí být součástí kolečkem v soukolí vládnoucího režimu, ale že musí stát v opozici a nehrát jen na hřišti vykolíkovaném současnou protilidovou vládou a posluhovači kapitalistů.

Článek byl převzat z Profilu Vojtěch Mišičák

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSSD: Co by měli řešit poslanci?

22:21 ČSSD: Co by měli řešit poslanci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k náplni práce Poslanecké sněmovny