Moravané: Stanovisko k demografickému vývoji na Moravě a ve Slezsku

21. 8. 2016 7:35

Říká se, že emigrace je tím nejspolehlivějším ukazatelem toho, jak jsou občané spokojeni se stavem své země. Ti, kdo ji opustí, takzvaně hlasují nohama. Odhad demografického vývoje Moravy a Slezska, se kterým přišel Český statistický úřad, je alarmující.

Moravané: Stanovisko k demografickému vývoji na Moravě a ve Slezsku
Foto: Moravané
Popisek: Moravané
reklama

Ve všech krajích na Moravě a ve Slezsku má mezi roky 2016 až 2051 dojít k úbytku obyvatelstva. Celkem má za toto období poklesnout počet obyvatel Moravy a Slezska z 3 862 467 na 3 383 393 obyvatel, tedy o celých 479 tisíc obyvatel – a to ještě bez Svitavska a Dačicka, kde podle dostupných údajů také počet obyvatel klesá.

Přitom odcházejí mladí lidé, takže se dá předpokládat, že vylidňování se bude zrychlovat jako valící se sněhová koule. Až sem nás přivedl český stát. Nejprve protiústavně zlikvidoval samosprávu Moravy a Slezska, pak naše země hospodářsky vydrancoval, popřel jejich identitu a učinil z nich jednu velkou periferii.

Demografický je toho jasným dokladem.

Pražskému mocenskému centru přitom tento vývoj vyhovuje, protože čím méně lidí bude žít na Moravě a ve Slezsku, tím slabší budou.

Proto se nemůžeme spoléhat na to, že nám pomůže česká vláda nebo její klony v krajích. Nepomohly nám dosud a nepomůžou ani v budoucnu. Je nutné obnovit země jako protiváhu predátorskému pražskému centru. A jak je vidět, čím dříve, tím lépe.

Více informací najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Afghánistán, předem prohraná válka končí debaklem

20:33 Vích (SPD) Afghánistán, předem prohraná válka končí debaklem

Před několika dny USA oznámily, že stahují své vojáky z Afghánistánu. Spolu s nimi jedou domů i naši…