Moravskoslezský kraj: Osm milionů korun z krajského rozpočtu míří na obnovu a rozvoj venkova

20.07.2014 6:40

Oprava silnic, nové hřiště nebo rekonstrukce školy se kromě jiného zaplatí z peněz, které ze svého rozpočtu vyčlenil Moravskoslezský kraj na podporu a rozvoj venkova. Osm milionů korun přispěje také k zajištění větší bezpečnosti v obcích, kvalitnějšímu využití volného času, modernizaci zdravotnických středisek či místních komunikací.

Moravskoslezský kraj: Osm milionů korun z krajského rozpočtu míří na obnovu a rozvoj venkova
Foto: Daniela Černá
Popisek: Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák
reklama

Program „Podpora obnovy a rozvoje venkova v Moravskoslezském kraji“ je vyhlašován od roku 2004. Od té doby pomohl zrealizovat více než osm set projektů za stovky milionů korun:  „Pokud počítáme i letošní rok, od roku 2004 jsme prostřednictvím 837 projektů rozdělili částku 267 milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, evropské projekty a operační programy Martin Sikora.

Do programu se mohly se svými záměry přihlásit obce do dvou tisíc obyvatel a získat až 250 tisíc korun, a také dobrovolné svazky obcí. Ty mohly obdržet až 150 tisíc korun.

Finanční podporu letos získaly například projekty Karlovy Studánky, Sosnové a Svobodných Heřmanic zaměřené na opravy místních komunikací Obce Hrčava a Býkov-Láryšov budou rekonstruovat a modernizovat hřiště, Kateřinice zrekonstruují a zateplí střechu mateřské školy, ve Slezských Rudolticích bude revitalizováno a zpřístupněno okolí pečovatelského domu. V Horní Lomné budou opraveny chodníky a příjezdová komunikace u Domu integrovaných sociálních služeb.

„Zájem obcí o tento program je stále velký. Proto se budeme se snažit, aby v roce 2015 byla pro tyto účely alokovaná vyšší částka,“ dodal náměstek hejtmana Martin Sikora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kr-moravskoslezsky.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kuba (ODS): Testovalo nejspíš hlavně proto, aby to “vypadalo”, že se testuje

22:24 Kuba (ODS): Testovalo nejspíš hlavně proto, aby to “vypadalo”, že se testuje

Komentář na facebookovém profilu ke zvyšujícím se počtům nakažených koronavirem na Karvinsku.