Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování

19.07.2018 6:34 | Zprávy

Vláda Andreje Babiše dnes projednává materiál hodnotící snižování administrativní zátěže. Svůj „úspěch“ dokládá tvrzením, že se v roce 2017 podařilo zrealizovat 13 opatření ze sledovaných 28 a že administrativní zátěž tedy trvale klesá.

Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Podle poslance ODS Vojtěcha Munzara se jedná o klasické vrtěti psem, protože do těchto opatření nejsou započítávány nové povinnosti pro podnikatele.

„Byly to právě vládní strany dnešní koalice, které od roku 2014 zavedly kontrolní hlášení, EET a s ní spojené drakonické pokuty, snížily výdajové paušály pro podnikatele, nadužívání zajišťovacích příkazů, omezily svobodu podnikání omezením prodejní doby o svátcích, protikuřáckým zákonem apod. Dnes předkládají rozšíření EET na další živnostníky. Administrativa, přebujelá byrokracie a tlak na podnikatele roste, stejně jako jejich povinnosti. Letos k nim přibylo např. GDPR. Reálně tak podnikatelé pociťují každoroční zvyšování administrativní zátěže a nikoliv její snižování, což vyplývá i ze šetření Hospodářské komory ČR. Není bez zajímavosti, že administrativní zátěž spojená s podnikáním odrazuje zejména mladé lidi od vstupu do podnikání,“ uvedl poslanec ODS Vojtěch Munzar a dodává: „Živnostníci a podnikatelé jsou motorem naší ekonomiky, zaměstnávají sami sebe a mnohdy i někoho dalšího, nezatěžují náš sociální systém, naopak jej naplňují a zejména nabízejí svému okolí své služby. Měli bychom pro ně vytvářet přátelské prostředí, reálně snižovat byrokracii a daňovou zátěž. Tyto kroky v Poslanecké sněmovně navrhuje ODS a bude se o snižování nadbytečné byrokracie snažit i nadále. Vláda by měla chtít totéž a ne schvalovat materiály pro materiály a snít si své nereálné sny, které sama nenaplňuje.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Hladík: Průmyslové podniky sníží emise, využít mohou 15 miliard z Modernizačního fondu

19:16 Ministr Hladík: Průmyslové podniky sníží emise, využít mohou 15 miliard z Modernizačního fondu

Čistější ovzduší a méně škodlivých emisí. Průmyslové podniky získají miliardy korun na to, aby ekolo…