Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování

19.07.2018 6:34 | Zprávy

Vláda Andreje Babiše dnes projednává materiál hodnotící snižování administrativní zátěže. Svůj „úspěch“ dokládá tvrzením, že se v roce 2017 podařilo zrealizovat 13 opatření ze sledovaných 28 a že administrativní zátěž tedy trvale klesá.

Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Podle poslance ODS Vojtěcha Munzara se jedná o klasické vrtěti psem, protože do těchto opatření nejsou započítávány nové povinnosti pro podnikatele.

„Byly to právě vládní strany dnešní koalice, které od roku 2014 zavedly kontrolní hlášení, EET a s ní spojené drakonické pokuty, snížily výdajové paušály pro podnikatele, nadužívání zajišťovacích příkazů, omezily svobodu podnikání omezením prodejní doby o svátcích, protikuřáckým zákonem apod. Dnes předkládají rozšíření EET na další živnostníky. Administrativa, přebujelá byrokracie a tlak na podnikatele roste, stejně jako jejich povinnosti. Letos k nim přibylo např. GDPR. Reálně tak podnikatelé pociťují každoroční zvyšování administrativní zátěže a nikoliv její snižování, což vyplývá i ze šetření Hospodářské komory ČR. Není bez zajímavosti, že administrativní zátěž spojená s podnikáním odrazuje zejména mladé lidi od vstupu do podnikání,“ uvedl poslanec ODS Vojtěch Munzar a dodává: „Živnostníci a podnikatelé jsou motorem naší ekonomiky, zaměstnávají sami sebe a mnohdy i někoho dalšího, nezatěžují náš sociální systém, naopak jej naplňují a zejména nabízejí svému okolí své služby. Měli bychom pro ně vytvářet přátelské prostředí, reálně snižovat byrokracii a daňovou zátěž. Tyto kroky v Poslanecké sněmovně navrhuje ODS a bude se o snižování nadbytečné byrokracie snažit i nadále. Vláda by měla chtít totéž a ne schvalovat materiály pro materiály a snít si své nereálné sny, které sama nenaplňuje.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KSČM: Řekli jsme, že nebudeme mlčet

4:31 KSČM: Řekli jsme, že nebudeme mlčet

Informace na veřejném facebookovém profilu strany k výzvě Senátu proti šikaně politické opozice Fial…