Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování

19.07.2018 6:34

Vláda Andreje Babiše dnes projednává materiál hodnotící snižování administrativní zátěže. Svůj „úspěch“ dokládá tvrzením, že se v roce 2017 podařilo zrealizovat 13 opatření ze sledovaných 28 a že administrativní zátěž tedy trvale klesá.

Munzar (ODS): Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Podle poslance ODS Vojtěcha Munzara se jedná o klasické vrtěti psem, protože do těchto opatření nejsou započítávány nové povinnosti pro podnikatele.

„Byly to právě vládní strany dnešní koalice, které od roku 2014 zavedly kontrolní hlášení, EET a s ní spojené drakonické pokuty, snížily výdajové paušály pro podnikatele, nadužívání zajišťovacích příkazů, omezily svobodu podnikání omezením prodejní doby o svátcích, protikuřáckým zákonem apod. Dnes předkládají rozšíření EET na další živnostníky. Administrativa, přebujelá byrokracie a tlak na podnikatele roste, stejně jako jejich povinnosti. Letos k nim přibylo např. GDPR. Reálně tak podnikatelé pociťují každoroční zvyšování administrativní zátěže a nikoliv její snižování, což vyplývá i ze šetření Hospodářské komory ČR. Není bez zajímavosti, že administrativní zátěž spojená s podnikáním odrazuje zejména mladé lidi od vstupu do podnikání,“ uvedl poslanec ODS Vojtěch Munzar a dodává: „Živnostníci a podnikatelé jsou motorem naší ekonomiky, zaměstnávají sami sebe a mnohdy i někoho dalšího, nezatěžují náš sociální systém, naopak jej naplňují a zejména nabízejí svému okolí své služby. Měli bychom pro ně vytvářet přátelské prostředí, reálně snižovat byrokracii a daňovou zátěž. Tyto kroky v Poslanecké sněmovně navrhuje ODS a bude se o snižování nadbytečné byrokracie snažit i nadále. Vláda by měla chtít totéž a ne schvalovat materiály pro materiály a snít si své nereálné sny, které sama nenaplňuje.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Plán, jak pomoci naplnit peněženky pracujících rodin

15:14 Jurečka (KDU-ČSL): Plán, jak pomoci naplnit peněženky pracujících rodin

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prorodinné politice KDU-ČSL