Nekl (KSČM): Budou potrestáni skuteční viníci?

5. 1. 2016 4:31

Moravskoslezský kraj má nad sebou Damoklův meč s hrozbou uzavření nejen Dolu Paskov na Frýdecko-místecku, ale začíná se hovořit i o uzavření Dolu Lazy v Orlové.

Nekl (KSČM): Budou potrestáni skuteční viníci?
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Na Dole Lazy dnes pracuje téměř 1 100 lidí. Představitelé odborů hovoří o tom, že pokud útlum nebude náhlý, může se na to společnost i horníci připravit. O situaci v OKD jedná také vláda. Ministři avizují vytvoření pracovní skupiny, která by především měla řešit pomoc horníkům a dalším zaměstnancům, které propouštění patrně postihne. Podle ministerstva průmyslu a obchodu by těžba v některých šachtách mohla pokračovat až do roku 2020. Jenže odpovědnost za tuto situaci v těžařské firmě by měli nést především její vlastníci. A tak doufejme, že česká vláda pomůže hlavně ohroženým horníkům a lidem z pomocných provozů a nebude dotovat činnost v soukromé společnosti. Současně je však nezbytně nutné, aby byly dořešeny problémy, které vznikly prodejem OKD. Nebýt tohoto poměrně neuváženého kroku, mohli bychom být těchto problémů ušetřeni. Vždyť někteří z aktérů tehdejšího prodeje sedí dokonce v dnešní vládě, jež se chlubí tím, že horníkům pomůže. Měla by však mít dosah volat k zodpovědnosti viníky této situace.

Josef Nekl, poslanec Parlamentu ČR za KSČM

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Vymažeme školní fotky?

21:46 Senátor Valenta: Vymažeme školní fotky?

Komentář na facebookovém profilu k novému evropskému nařízení o ochraně osobních údajů