Němcová (ODS): ČSSD je ochotna vystavit cestě prezidenta do Moskvy bianco šek

09.04.2015 16:35

Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 4. 2015

Němcová (ODS): ČSSD je ochotna vystavit cestě prezidenta do Moskvy bianco šek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Děkuji za slovo. Vážený pane premiére, dámy a pánové, já jsem včera zaznamenala, že vláda odložila, nebo přerušila projednávání cesty Miloše Zemana do Moskvy.

Tento krok jsem uvítala, nicméně jsem také zaregistrovala to, že ministři z České strany sociálně demokratické byli ochotni vystavit této cestě nebo prezidentovi bianco šek na rozdíl od ministrů z hnutí ANO či z KDU-ČSL, kteří se pozastavovali nad tím, že součástí této cesty má být také účast prezidenta na oné přehlídce, která je vlastně demonstrací síly současného Ruska. Parlament, Poslanecká sněmovna, přijal usnesení, v němž konstatoval, že Rusko porušilo mezinárodní právo a že protiprávně anektovalo Krym.

Na té přehlídce, která se má konat a která má být demonstrací síly putinovské politiky, mají být reprezentanti autoritativních režimů, mezi které patří Kim Čong-un nebo zastupitelé Abcházie, Jižní Osetie, Podněstří anebo také oněch republik, které vznikly dnes na Ukrajině, Luhanská a podobně.

Já se vás chci, pane premiére, zeptat, jestli jste si vyžádali nějaké upřesnění té cesty. Budeme čekat, co se dozvíme, čeho se pan prezident má zúčastnit. A já se vás chci zeptat, jestli jste vy sám ochoten podpořit cestu i za cenu, že Česká republika bude postavena v případě, že se prezident Zeman zúčastní oné přehlídky po bok těch autoritářských, nedemokratických, totalitních vražených režimů, jmenovala jsem Severní Koreu, a zda vládě doporučíte uskutečnění této cesty, čili vaše osobní stanovisko jako Bohuslava Sobotky, a také vaše stanovisko, jako předsedy vlády. Zda s touto cestou vyslovíte souhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PSP ČR

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Běhounek: Řevnivost, netolerance a rychlý technický rozvoj vedou i k odcizení

13:13 Hejtman Běhounek: Řevnivost, netolerance a rychlý technický rozvoj vedou i k odcizení

Třicet let uplynulo od sametové revoluce a tedy od podstatných změn v naší společnosti. Je zřetelné,…