Němcová (ODS): Protiústavní zvůle prezidenta Zemana

01.07.2019 5:35

Komentář na facebookovém profilu k prezidentu Zemanovi

Němcová (ODS): Protiústavní zvůle prezidenta Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Prezidentova protiústavní zvůle: Šmarda ministrem kultury nebude

1) Prezident pro nejmenování uvádí i tento důvod: Staněk rozumí kultuře, protože je z Olomouce a to je kulturní město. Šmarda je z Nového Města na Moravě a s kulturou se nikdy neseznámil. Jinak řečeno, Nové Město n. M. kulturní není.

2) "Kulturní" ministr Staněk křtí knihy Grebeníčka. Podporuje státní vyznamenání Karla Sýse, likvidátora literatury v době okupace po roce 1968. Říkal, že vyznamenání by si zasloužila i soudružka herečka Jiřina Švorcová. Přirovnává se k císaři Karlu IV.

3) "Nekulturní" nominant na ministra Šmarda kritizoval na setkání občanů prezidenta, že neudělil vyznamenání Jiřímu Bradymu, rodákovi z Nového Města n. M., který přežil holocaust, pomáhal českým emigrantům, po revoluci 1989 zorganizoval sbírku (sto tisíc dolarů) pro obnovené Lidové noviny. Hlavním důvodem nejmenování Šmardy je jistě msta za tento protizemanovský postoj!

4) V "nekulturním" Novém Městě n. M. se narodil národní buditel Josef Vratislav Monse (1733-1793), který se stal rektorem univerzity v kulturní Olomouci. Zemanovým ministrem kultury by se stát kvůli místu narození nemohl.

5) Ze stejného důvodu by Miloš Zeman nemohl jmenovat další novoměstské rodáky: za všechny jmenuji akademické malíře a sochaře Vincence Makovského, Jana Štursu, Oldřicha Blažíčka, Josefa Jambora.

6) V Novém Městě n. M, se roku 1965 narodila Ivana Zemanová, manželka prezidenta. Nechci věřit, že by tento fakt vedl prezidenta k úvaze o nekulturnosti tohoto místa.

7) Miloš Zeman si hraje na kulturního arbitra. Jeho kultura se projevuje virózou nad korunovačními klenoty, projížďkou strašidelného zámku na Matějské pouti, upalováním trenek a četbou článků vlevo dole.

8) Politická kultura prezidenta se projevuje porušováním Ústavy, urážením oponentů, služebnictvím Pekingu a Moskvě.

9) Vysočina za to nemůže, u nás se nenarodil!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Bezpečnost našich občanů je pro nás prioritou

16:47 Rozvoral (SPD): Bezpečnost našich občanů je pro nás prioritou

Povinností vrcholných představitelů státu by měl být společný zájem o zajištění bezpečnosti našich o…