Němcová (ODS): Protiústavní zvůle prezidenta Zemana

01.07.2019 5:35 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k prezidentu Zemanovi

Němcová (ODS): Protiústavní zvůle prezidenta Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Prezidentova protiústavní zvůle: Šmarda ministrem kultury nebude

1) Prezident pro nejmenování uvádí i tento důvod: Staněk rozumí kultuře, protože je z Olomouce a to je kulturní město. Šmarda je z Nového Města na Moravě a s kulturou se nikdy neseznámil. Jinak řečeno, Nové Město n. M. kulturní není.

2) "Kulturní" ministr Staněk křtí knihy Grebeníčka. Podporuje státní vyznamenání Karla Sýse, likvidátora literatury v době okupace po roce 1968. Říkal, že vyznamenání by si zasloužila i soudružka herečka Jiřina Švorcová. Přirovnává se k císaři Karlu IV.

3) "Nekulturní" nominant na ministra Šmarda kritizoval na setkání občanů prezidenta, že neudělil vyznamenání Jiřímu Bradymu, rodákovi z Nového Města n. M., který přežil holocaust, pomáhal českým emigrantům, po revoluci 1989 zorganizoval sbírku (sto tisíc dolarů) pro obnovené Lidové noviny. Hlavním důvodem nejmenování Šmardy je jistě msta za tento protizemanovský postoj!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

23:08 Hlaváček (STAN): V Praze 11 vznikne nová městská čtvrť

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k bytové výstavbě v Praze