Němec (LEV 21): Voliči by měli ve volbách do EP podpořit Jiřího Paroubka

16.02.2014 9:40

Předseda nové - moderní levicové politické strany LEV 21 – Národní socialisté - Jiří Paroubek, oznámil svoji kandidaturu do Evropského parlamentu a všichni slušní voliči, kterým jde o Českou republiku, by ho měli podpořit.

Němec (LEV 21): Voliči by měli ve volbách do EP podpořit Jiřího Paroubka
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav NĚMEC z LEV 21
reklama

Chceme-li, aby došlo k podstatnému zkvalitnění úrovně naší politické scény, je třeba volit do odpovědných politických funkcí nejen osoby vzdělané, kteří problematice, kam jsou nominováni, rozumí, ale musí to být současně i lidé pracovití, slušní a nebojácní. Jinak totiž nic nikde pro občany neprosadí.

Obdobně je to i s našimi zástupci v Evropském parlamentu, protože právě na nich velmi záleží, jak tam budou prosazovat naše – české národní zájmy, jak dokáží přesvědčit tento významný orgán Evropské unie o našich prioritách, jak tam budou vysvětlovat význam některých ryze českých zájmů a tradici některých našich kvalitních výrobků a produktů a jaké máme také dostat dotace a hlavně na co.

Jak jsem však sledoval naše dosavadní zástupce v EU, ať již šlo o pány Ransdorfa, Špidlu, Roučka, Zahradila, Tošenovského, Cabrnocha, Fajmona, Falbra, Kožušníka, Ouzkého, Strejčka, Vlasáka, či o zvolené dámy Češkovou, Roithovou, Sehnalovou a některé další, zatím o nich moc slyšet nebylo a všichni dohromady nikterak neoslnili, pročež také Česká republika již přišla o mnohé, včetně řady evropských dotací a také o léta zažité názvy našich tradičních výrobků. Právě proto jsem plně přesvědčen, že do Evropského parlamentu by měli kandidovat pouze naši nejkvalitnější lidé, nejkvalitnější politici, vybavení navíc i dostatečnou dávkou odvahy a razance, kteří tam budou schopni hájit naše – ryze české zájmy.

Podle mého názoru je takovým úspěšným a odvážným politikem právě předseda nové a moderní levicové politické strany LEV 21 – Národní socialisté, Ing. Jiří PAROUBEK, který vystudoval Vysokou školu ekonomickou, působil řadu let v ekonomických funkcích, řadu let byl náměstkem pražského primátora pro finance, a který vešel do nejvyšší politiky jako „zachránce“ ČSSD, která po aféře Stanislava Grosse spadla na pouhých deset procent volebních preferencí, a svým obrovským pracovním nasazením, ji zajistil opakované volební vítězství.

Jiří Paroubek nepatří k politikům, kteří by šli do politiky proto, aby tam zbohatli, aby tam kradli a okrádali naše občany, či aby si „přihrávali“ státní zakázky, chodili jen po recepcích a povyšovali se nad obyčejné slušné lidi práce.  Jiří Paroubek je jeden z mála českých politiků, který je nejen vzdělaný, slušný a pracovitý, ale i dostatečně průbojný a který za všech okolností vyžaduje od všech svých podřízených kvalitní a vysoce odbornou práci, nadstandardní nasazení a poctivost - a kdo to není schopen naplnit – musí z kola ven! Takto řídil Jiří Paroubek i českou vládu, když byl českým premiérem a bylo mu jedno, zda jde o spolustraníka či o ministra z jiné politické strany. Vyžadoval poctivou práci, rovné jednání, odbornost a slušnost a činí tak dodnes.

Jako premiér osobně dojednal pro Českou republiku nejvíce peněz z evropských fondů na jednoho obyvatele ze všech 27 států Evropské unie na léta 2007 až 2013, a to celkem 30,6 miliard Eur, což v tehdejším kurzu činilo něco kolem 900 miliard Kč.  Za jeho vlády rostlo naše hospodářství (HDP) 7 % tempem, rostly reálné mzdy a důchody a pod jeho kontrolou byl i schodek státního rozpočtu. Nikdy si nic neoprávněně nepřivlastnil, nic neukradl, netrpěl ve straně žádné lobbisty ani kmotry, natož mafiány spojené a řadou skandálů pravicových vlád.

Jako český premiér velmi předvídavě, tedy celých sedm let před Sobotkovou a Babišovou vládou, silně akcentoval, kromě spolupráce v rámci Evropské unie a transatlantické vazby i rozvoj vztahů se zeměmi BRIC (Brazílie, Rusko, Čína, Indie), kde jsou obrovské otevřené trhy, dlouhodobé obchodní vazby a pro naši zemi velmi výhodná spolupráce.

Jiří Paroubek, je jediným politikem v České republice, který ve funkci předsedy významné politické strany (ČSSD) i po vyhraných parlamentních volbách čestně odešel – rezignoval na funkci předsedy strany, neboť byl osobně přesvědčen, že by jeho strana měla dosáhnout podstatně většího počtu hlasů, než ve volbách v roce 2010 skutečně od voličů dostala.  Z ČSSD odešel čestně, na vrcholu vítězství, ač ho k tomu nikdy nikdo nenutil.  Odešel středem – protože je to čestný, slušný a spravedlivý člověk, který je schopen v Evropském parlamentu pro naše občany mnohé vykonat a proto je třeba, aby mu všichni naši slušní občané vyslovili podporu a přišli ho zvolit ve volbách do Evropského parlamentu. Jsem přesvědčen, že to bude velmi dobrá volba pro Českou republiku a Jiří Paroubek naše občany rozhodně nezklame. A právě proto mu pomáhám i já.

Doc. JUDr. Miroslav NĚMEC, Ph.D.
Stínový ministr vnitra za LEV 21

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: NS - LEV 21
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Jenom připomenu, že se takto chováme každoročně

22:25 Skopeček (ODS): Jenom připomenu, že se takto chováme každoročně

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 2. prosince 2020 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočt…