Niedermayer (TOP 09): Danit "férově" - o čem to je...

08.12.2018 7:35 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k danění podnikání na internetu

Niedermayer (TOP 09): Danit "férově" - o čem to je...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Pokud dnes zadá česká firma reklamu, směřující na české zákazníky, někdo z toho má zisk, Třeba docela velký. A z něj se platí daně.

Pokud je reklama zadaná Googlu, který dominuje trhu on-line reklamy, daně ze zisku z této "zakázky" (což je aktivita, která Google či Facebook "živí") budou zaplaceny v Irsku (malá část) a USA (kde je zaplaceno 85% daně z příjmu Googlu).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti: Chceme zabránit Chat Controlu

7:17 Piráti: Chceme zabránit Chat Controlu

Pirátům došla trpělivost se snahami rozšiřovat možnosti šmírování soukromé komunikace.