Niedermayer (TOP 09): Pro hnutí ANO to zní jako studená sprška

16.05.2019 21:32

Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti premiéra Babiše a europoslanců ANO v Evropském parlamentu

Niedermayer (TOP 09): Pro hnutí ANO to zní jako studená sprška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Chápu, že toto pochopí jen ten, kdo se zajímá o to, jak opravdu EU funguje a jak se v ní rozhoduje. Ale pro hnutí ANO to zní jako studená sprška:

1. Ukazuje se, že fotky a tweety typu "já a přítel Macron", "já a Angela" a další, které mají dokumentovat "pozici" Andrej Babiš na evropské politické mapě, jsou spíše než pravda mystifikace. A přes úsilí jeho poslanců v EP (kterých ale během času polovina kvůli sporům s šéfem hnutí ubyla), představuje asi on a jeho postoje takové negativum, že ani jistota posílení frakce o docela dost poslanců nevedle k tomu, aby byl k jednáním přizván.

2. Pro jeho budoucí poslance, z nichž jistě někteří budou mít chuť do práce, to značí riziko vstupu do kategorie poslanců nerelevantních a hlasy pro ně se ve vliv na Evropu nepromění.

Práce v EP totiž probíhá po politických skupinách. Silnější skupina má silný vliv. Nejvíc vliv má pak vlivný poslanec velké a fungující skupiny.

Skupina velmi malá má vliv blížící se k nule, i když její poslanci si mohou "nohy ušlapat". I přes to, že nový parlament bude zřejmě více roztříštěný, skupina pár desítek poslanců pod vedením dua "Orbán-Babiš" či "Kaczynski-Babiš" skutečný vliv na Evropu věru nezaručuje...

Takže, pokud premiér Babiš chce, aby "jeho hlas v EP byl slyšet", a aby jeho poslanci měli šanci budoucnost Unie ovlivnit, měl by se nad stavem světa a tím, jak na něj ostatní pohlíží, fakt zamyslet. A rychle "něco vymyslet".

I když nazvat to, co se děje "účelovkou" či "kampaní", je jistě snazší, a jeho voliči to vezmou, i když hrozí, že jejich hlasy z hlediska vlivu na Unii tak trochu propadnou...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Doplňování sbírek je jednou ze základních funkcí našich muzeí

8:39 Vinklátová (SLK): Doplňování sbírek je jednou ze základních funkcí našich muzeí

Celkem 630 máchovských knih má ve svých sbírkách Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Sbírka t…