Niedermayer (TOP 09): Pro naši zemi je moc důležité, aby Unie fungovala a byla schopna řešit problémy

12.05.2019 12:12

Luděk Niedermayer debatoval o Evropské unii v Královéhradeckém kraji

Niedermayer (TOP 09): Pro naši zemi je moc důležité, aby Unie fungovala a byla schopna řešit problémy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

O budoucnosti Evropské unie diskutoval v Královéhradeckém kraji poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer. Program zahájil v místní akční skupině Království – Jestřebí hory v Úpici společně s místopředsedou Liberálně ekologické strany Janem Balcarem a starostou města Petrem Hronem. Následovala zastávka v Městském parku Trutnov u sochy Tanec smrti a debaty v Týništi nad Orlicí a Dobrušce.

Beseda se studenty gymnázia a střední odborné školy v Úpici zahájila celodenní program Luďka Niedermayera. „Pro naši zemi a její občany je moc důležité, aby Unie fungovala a byla schopna řešit problémy, které nejsou sto řešit jednotlivé země. O hledání takovýchto řešení jsem se sám posledních 5 let snažil, i když to není vždy snadné," uvedl Luděk Niedermayer.

Následovala debata v Týništi nad Orlicí, kde přítomné přivítal starosta města Libor Koldinský (TOP 09). Hovořilo se mimo jiné i o stabilitě Evropské unie. „V rámci krizového managementu, kdy EU řešila krizi na Krymu, krizi s Řeckem, uprchlickou krizi či nyní Brexit, jsem velmi rychle pochopil, že i když se zdá Unie jako pevný celek, bude záležet pouze na občanech, zda budou o společnou Evropu stát. Pokud o ni část lidí nebude stát a dalším to bude jedno, tak se můžeme dostat i do situace, že EU nebude. Každé volby, každá krize je test toho, jak silné toto společenství je a kolik najde kompromisů ke společnému fungování," komentoval Luděk Niedermayer.

Návštěvu Luděk Niedermayer zakončil setkáním s občany v Dobrušce, kde se mluvilo o měnové politice, dvojí kvalitě potravin či samotných volbách do Evropského parlamentu.

„Jít k volbám je úžasná možnost, kterou dává lidem fungující demokracie. Je velkou chybou tuto možnost nevyužít. V evropských volbách navíc půjde opravdu o hodně. O to, zda v Evropském parlamentu nebudou mít velkou roli lidé, kteří buďto chtějí Unii začít rozkládat, nebo ji blokovat tím, že nebudou ochotni hledat společná řešení. Oboje by otevřelo cestu k zásadní změně toho, jak bude náš kontinent vypadat, a nejhorší dopad by to mělo na země, jako je Česká republika. Proto je tak důležité, aby bylo v EP po volbách dost lidí kompetentních, vědomých si toho, jak důležité je pokračovat v projektu společné Evropy, a tudíž hledajících dobré cesty, jak společné problémy společně řešit," uzavřel svoji návštěvu slovy Luděk Niedermayer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): EU se souhlasem Babiše tlačí kvóty na migranty zadními vrátky

16:47 Okamura (SPD): EU se souhlasem Babiše tlačí kvóty na migranty zadními vrátky

Komentář na facebookovém profilu k dokumentu „Nová strategická agenda 2019-2024”