Niedermayer (TOP 09): Stát jsem já, jsem i zákon

26.04.2021 16:57 | Komentář
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k reakci premiéra Babiše na výsledek auditu EU

Niedermayer (TOP 09): Stát jsem já, jsem i zákon
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Jinak to dopadnout nemohlo. Jeden z probíhajících unijních auditů se dočkal dokonce i neobvyklé výsady: byl zveřejněn.

Konstatuje to, co již měsíce či roky víme. Premiér je v konfliktu zájmů. Dokonce i podle českého zákona platného od roku 2017. Protože jde o unijní peníze, má Komise plné právo soulad konání našich úřadů s naší legislativou posoudit.

Nad to by samozřejmě měl mít Agrofert stopku pro peníze od EU od srpna 2018, kdy platí upřesněná úprava v rámci EU. Která, jako nařízení, u nás samozřejmě platí.

Reakce premiéra není překvapivá, ale ve svém obsahu je šokující. Premiér má totiž za to, že on rozhoduje o tom, zda on koná v souladu se zákonem. Což je skandální. A navíc od své vlády vyžaduje, aby se ČR proti verdiktu bránila. A je strašné, že to vláda učiní, což ale nemá odkladný účinek. O tom, zda se vláda vydá na neprobádané, a zřejmě mimo právo stojící pole, kdy nebude od firem vyžadovat peníze zpět (čímž si můžeme říct o posuzování, zda u nás platí právní stát), snad ani nechci přemýšlet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Pro smích je leda Babiš s Macinkou

12:04 Kupka (ODS): Pro smích je leda Babiš s Macinkou

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přestřelce mezi Hradem a vládou.