Niedermayer (TOP 09): Vina vlády za dnešní stav je zcela neodiskutovatelná

22.02.2021 6:37

Komentář na facebookovém profilu k důsledkům ztráty důvěry veřejnosti v rozhodnutí vlády

Niedermayer (TOP 09): Vina vlády za dnešní stav je zcela neodiskutovatelná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Viditelná neschopnost naší vlády spolu s nedůvěrou v ni u velké části veřejnosti nese velkou zodpovědnost za naše dnešní pandemickou katastrofu. Bohužel, tento stav se promítl do ne zcela logického výsledku, kdy lidé, kteří jsou naštvaní na vládu, bojkotují i ta docela smysluplná opatření. Svým chováním pak situaci dále zhoršují a vládu (i kdyby fungovala mnohem lépe) dostávají do těžko zvládnutelné situace.

Dnes se k tomuto dlouhodobému stavu přidalo intenzivní šíření více nebezpečné a nakažlivé mutace viru (kterou jsme díky nefunkčnosti institucí, ani nezachytili). I kdybychom se dnes chovali "tak obezřetně", jako před měsícem, situace by se prostě výrazně horšila.

Dodržování pravidel, i za cenu jejich vynucování, je to, na čem stojí moderní demokratické státy (pojetí "svobody" jako stavu, kdy si každý dělá co chce, o kterém tak často na FB čtu, není otázkou demokracie, ale právě principu vlády práva).
I dodržování pravidel během pandemie, je součástí principu „právního státu“, který je zjevně nejlepším způsobem, jak společnost v 21. století organizovat.

Dokonce pokud přijmeme na první pohled pochopitelnou logiku, že tíživá situace dává mnoha tisícům lidí právo pravidla ignorovat (souhlasím s tím, že vláda nechala spoustu lidí zcela chybě "na holičkách", a je to její další obrovská chyba), může nás to v budoucnu přivést do stavu, kdy se u nás nebude dodržovat prakticky nic. Včetně respektu červeného světla na semaforu, protože řidič, co ho nerespektoval, k tomu měl třeba zdánlivě dobrý důvod.

Vina vlády, za dnešní stav, je zcela neodiskutovatelná. Ale pokud toto fungování naší společnosti “neodezní” spolu s odezněním pandemie, která se snad díky očkování blíží svému konci, nebude se v této zemi žít moc dobře.

Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Praha na Den Země symbolicky nerozsvítí téměř 50 památek

22:48 Třeštíková: Praha na Den Země symbolicky nerozsvítí téměř 50 památek

Hlavní město dnes, na Den Země, nerozsvítí na sedmnáct set svítidel osvětlujících téměř pět desítek …