Nový (TOP 09): Výhodou eura jsou snadno porovnatelné ceny a mzdy se zahraničím

11.02.2023 16:03 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k české koruně a euru.

Nový (TOP 09): Výhodou eura jsou snadno porovnatelné ceny a mzdy se zahraničím
Foto: TOP 09 / Ivan Štefko
Popisek: Miloš Nový

Česká koruna slaví 30. výročí od svého vzniku. Zatímco Slováci se od doby rozdělení československé měny posunuli a přijali euro, my Češi stále neracionálně lpíme na své národní měně i za cenu velkých ekonomických a politických nevýhod. 

Přitom si na Slovensku (i v celé eurozóně) přijetí eura pochvalují. Aby také ne, když je inflace v eurozóně v průměru výrazně nižší než v zemích mimo eurozónu. 

Navíc se slovenští podnikatelé zbavili rizik spojených s výkyvy kurzu. Naše koruna v současnosti sice posiluje, pro naše exportéry je to ale silně nevýhodné. Až se situace obrátí a koruna začne oslabovat, nevýhody ponesou naopak importéři.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trikolora: Na odsouzení se musí shodnout dva soudy

7:17 Trikolora: Na odsouzení se musí shodnout dva soudy

Poučení z trestní kauzy Andreje Babiše