ODA: Rozložená společnost a nadcházející volby do Evropského parlamentu

11.04.2019 19:08

Jdeme k dalším volbám a stále nevíme ani to, jak bude orgán, do kterého volíme – Evropský parlament – veliký

ODA: Rozložená společnost a nadcházející volby do Evropského parlamentu
Foto: ODA
Popisek: Občanská demokratická aliance

Jdeme k dalším volbám a stále nevíme ani to, jak bude orgán, do kterého volíme – Evropský parlament – veliký. 9. května se lídři členských států chystají rokovat o budoucnosti evropské unie, tedy i postavení Evropského parlamentu. V již rozběhlé kampani slyšíme, co by Evropa měla a neměla. Český hlas je zastoupen zhruba třemi procenty, máme tendenci chovat se jako malý akcionář – všechno pro rozvoj blokovat a snažit se vytěžit ze svého podílu co největší finanční prospěch bez ohledu na to, zdali ten, kdo dává – Evropská unie – se udrží nebo rozpadne.

Řezat si větev pod sebou zdá se být nejen naše, ale i polská specialita. Maďarský vůdce Orbán aspoň jede vehementně na tygru, kterého si sám vykrmil. Obojakým rozhodnutím evropských lidovců má stále šanci být po evropských volbách v nejsilnější frakci, kazí ji však, byť s pozastaveným členstvím koaliční potenciál.

„Spitzenkandidát“ evropských reformistů – u nás na čele kandidátky ODS - Jan Zahradil sděluje, že je přesně v té díře mezi těmi, kteří chtějí vyspělou Evropu udržet při sobě, a těmi, kteří ji chtějí přeměnit na Evropu národů. Je to jen další útok, či atrakce pro voliče, neboť ve skutečnosti je jen dalším elementem, který chce vtáhnout Evropskou unii do díry, z které není východisko. stejně jako se to už téměř definitivně podařilo konzervativcům v případě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Nakonec jak se zdá v ní uvízne Anglie bez Londýna, který stejně jako Skotové, Welšané a Severní Irové najdou během tří let východisko.

Kromě našeho premiéra všem parlamentním stranám nějak uniklo, co vlastně odchod tohoto zatím spojeného království znamená. Je to skutečný krach české zahraniční politiky ve vztahu k evropským zemím, jejíž cíl byl udržet všechny pohromadě. Dokonce jsme tomu dali přednost před přijetím jednotné evropské měny. Výsledkem při společné iniciativě Francie, Belgie a Španělska prohloubit vzájemnou integraci může být propadnutí českých zemí do „spodní“ Ligy evropských národů nebo chcete-li vyřazení z rychlého pruhu.

Pan Zahradil a mnoho zasvěcených komentátorů hned přiběhne a bude velice oceňovat pozitivní vývoj, který nás fixuje k britskému obru. Fakticky však víme, co před více než 80 lety vyjádřil ve vztahu k Československu premiér tohoto dnes znovu se objevujícího impéria. Fakticky to bude opět konec svébytnosti České republiky s rozpoutáním skutečného souboje, kam patříme. Budeme u toho a nabídneme Vám tu nejlepší variantu, sledujte nás. Vývoj na sousedním Slovensku nám dává naději!

(převzato z Profilu)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

komunikace

Jak víte, že když vy teď o důchodové reformě nechcete s vládou komunikovat, že oni pak budou komunikovat s vámi? Není tohle hlavní problém, že se na zásadních věcech nedokážete dohodnout? A ještě jedna věc, s kým budete chtít vládu tvořit, když to odmítáte se SPD a evidentně se stranami SPOLU se na ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaorálek (SOCDEM): Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě. U nás i v Německu

23:07 Zaorálek (SOCDEM): Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě. U nás i v Německu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k platům.