ODS: Čtyři priority pro komunální volby

4.4.2018 8:03 odp.

V komunálních volbách se zaměříme na veřejnou správu, infrastrukturu, kvalitní veřejné služby a pestrý život ve městech a obcích

ODS: Čtyři priority pro komunální volby
Foto: ODS
Popisek: ODS

Občanští demokraté dnes představili 4 priority, na které se zaměří v centrální části programu pro komunální volby, každá z nich bude mít svého garanta z řad jejich zákonodárců. První z priorit je dostupná a přátelská veřejná správa, kterou bude garantovat poslanec a místopředseda ODS Martin Kupka, oblast kvalitní infrastruktury ve městech a obcích zaštítí senátor Zdeněk Nytra, veřejné služby pro kvalitní život bude mít na starost poslanec Jan Bauer a pestrý život ve městech a obcích si vzal pod křídla poslanec a místopředseda ODS Martin Baxa. Garanti jednotlivých sekcí představili základní obrysy jednotlivých témat a na jejich konkrétní podobě budou nyní spolupracovat s širokou veřejností i odborníky. Občanští demokraté zvolili tyto okruhy proto, že jsou společné pro většinu měst a obcí, proto se na ně chtějí zaměřit centrálně a společně s poslanci a senátory také navrhnout legislativní řešení daných problémů. Konečnou podobu centrálního programu představí ODS v květnu, na tu potom navážou programy zaměřené na konkrétní obce.

„Poctivá práce a rozumná řešení - tak zní nabídka ODS pro podzimní komunální a senátní volby, kterou dnes představujeme. Jsme tradiční politická strana, která působí celostátně ve všech úrovních politiky, a díky tomu můžeme nabídnout kompetenci od místní samosprávy až po Senát. Jsme rozumnou alternativou pro naše města i obce. ODS má zkušenosti, kompetenci, ODS má za sebou řadu dobrých a trvalých výsledků, na kterých může stavět. Naši voliči se mohou spolehnout, že budeme prosazovat rozumná řešení a poctivě pracovat, abychom je uvedli do praxe,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Oblast dostupné a přátelské veřejné správy blíže představil starosta Líbeznic a místopředseda ODS Martin Kupka: „Chceme jednodušší a rychlejší úřady. Musí být samozřejmostí, že všude zaplatíte kartou nebo převodem. Chceme také, aby u složitějších povolení nemuseli lidé obíhat celý úřad, ale mohli vše vyřídit v jedněch dveřích. Co nejvíce služeb by také mělo být možné zajistit na dálku z počítače nebo mobilního telefonu. Zároveň ale chceme, abyste na úřadech našli radu a pomocnou ruku, pokud internet využít nechcete nebo potřebujete prostě jen poradit.“

„Chceme se zaměřit i na urychlení výstavby potřebné infrastruktury, ať už jde o chodníky, silnice nebo cyklostezky. Nesmíme ale zapomínat ani na kvalitní veřejné prostory, sportoviště a dostupný rychlý internet. Základem musí být moderní, aktuální a dlouhodobé územní plány, urbanistické studie a generely,“ přiblížil oblast kvalitní infrastruktura ve městech a obcích kandidát na primátora Ostravy a senátor Zdeněk Nytra.

„Vedle kvalitních sociálních služeb pro seniory chceme rozvíjet další veřejné služby, které pomohou udržet v menších městech a na venkově mladé lidi a rodiny. Budeme proto mimo jiné podporovat kvalitní a dobře plánovanou veřejnou dopravu a zajistíme podmínky pro dostupnou zdravotní péči, ať už přímo v obci, anebo v místě dobře dostupném veřejnou dopravou. Obce by měly mít vliv na směrování sociálních dávek na bydlení, aby se dostaly k těm, kteří je potřebují, a nebyly zneužívány příjemci nebo nepoctivými pronajímateli,“ představil 3. prioritu poslanec a bývalý starosta Prachatic Jan Bauer.

Oblast pestrý život v obci na závěr představil náměstek plzeňského primátora a místopředseda ODS Martin Baxa: „V programu se zaměříme na výstavbu a rekonstrukce školek i základních škol a soustředit se budeme i na sportovní aktivity dětí a mládeže, ať už prostřednictvím sportovních klubů nebo pomocí výstavby sportovních hřišť. Za nezbytnou považujeme i podporu kulturních akcí, spolků a knihoven. Chceme podporovat i projekty pro seniory.“

„Situace v Praze je trochu jiná než v ostatních obcích. S kampaní jsme začali brzo, protože věcí, které lidem v Praze komplikují život, je opravdu hodně. Město stagnuje, chybí investice, selhává běžná údržba. To chceme změnit. Chceme, aby se z Prahy zase stalo fungující město,“ situaci v Praze představila 1. místopředsedkyně a šéfka klubu pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

selhání vlády

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí

14:58 Johnová (Praha sobě): Hlavní město zvyšuje kvalitu služeb pro oběti partnerského násilí

Před dvěma lety se hlavní město zavázalo modernizovat a posílit kapacity specializovaných služeb pro…