ODS: Návrhy na centralizaci azylové politiky závažně porušují naši národní suverenitu

14.07.2016 22:31 | Zprávy
autor: PV

Evropská komise vydala další verzi reformy evropské migrační a azylové politiky.

ODS: Návrhy na centralizaci azylové politiky závažně porušují naši národní suverenitu
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Dnešní návrhy Junckerovy komise pokračují v nepřijatelné centralizaci azylové politiky. Komise chce harmonizovat míru úspěšnosti žádostí o azyl ve všech státech EU a také určovat členským státům, zda mají žadateli udělit trvalý azyl či jen dočasnou ochranu. V důsledku těchto návrhů budou například státy, které nezpracují žádost o azyl do čtyř měsíců od jejího podaní, automaticky povinny umožnit pobyt žadatele na svém území. Po dnešku se jednoznačně potvrdilo, že budoucí evropská migrační a azylová politika jde směrem závažného porušování národní suverenity a práva státu určovat, kdo a za jakých podmínek bude pobývat na jeho území,“ varuje předseda ODS Petr Fiala.

„Dnešní návrh Evropské komise na reformu evropské azylové a migrační politiky považuji za podstatné bezpečnostní riziko. EU chce například členským státům prostřednictvím společného seznamu třetích bezpečných zemí určovat, komu smíme a nesmíme udělit azyl. Junckerova komise chce dále nařizovat a zkracovat lhůtu, v jaké musí být žádost o mezinárodní ochranu posouzena. Národní státy si musí i nadále zachovat právo rozhodovat o tom, komu, kdy a na základě jakých prověrek a procedur umožní pobývat na svém území,“ dodává Adéla Kadlecová, expertka ODS pro evropské záležitosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.