ODS: Návrhy na centralizaci azylové politiky závažně porušují naši národní suverenitu

14.07.2016 22:31 | Zprávy

Evropská komise vydala další verzi reformy evropské migrační a azylové politiky.

ODS: Návrhy na centralizaci azylové politiky závažně porušují naši národní suverenitu
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Dnešní návrhy Junckerovy komise pokračují v nepřijatelné centralizaci azylové politiky. Komise chce harmonizovat míru úspěšnosti žádostí o azyl ve všech státech EU a také určovat členským státům, zda mají žadateli udělit trvalý azyl či jen dočasnou ochranu. V důsledku těchto návrhů budou například státy, které nezpracují žádost o azyl do čtyř měsíců od jejího podaní, automaticky povinny umožnit pobyt žadatele na svém území. Po dnešku se jednoznačně potvrdilo, že budoucí evropská migrační a azylová politika jde směrem závažného porušování národní suverenity a práva státu určovat, kdo a za jakých podmínek bude pobývat na jeho území,“ varuje předseda ODS Petr Fiala.

„Dnešní návrh Evropské komise na reformu evropské azylové a migrační politiky považuji za podstatné bezpečnostní riziko. EU chce například členským státům prostřednictvím společného seznamu třetích bezpečných zemí určovat, komu smíme a nesmíme udělit azyl. Junckerova komise chce dále nařizovat a zkracovat lhůtu, v jaké musí být žádost o mezinárodní ochranu posouzena. Národní státy si musí i nadále zachovat právo rozhodovat o tom, komu, kdy a na základě jakých prověrek a procedur umožní pobývat na svém území,“ dodává Adéla Kadlecová, expertka ODS pro evropské záležitosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Teď drony sestřelilo Polsko, to se nás taky netýká?

18:12 Kolář (TOP 09): Teď drony sestřelilo Polsko, to se nás taky netýká?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dronům v Polsku.