ODS: Podpoříme návrhy zákonů ze Sněmovny, ačkoliv některé považujeme za nedostatečné

25. 3. 2020 17:49

Senátoři ODS dnes konstruktivně podpoří návrhy zákonů, které včera schválila Sněmovna. Nyní je opravdu důležité rychlé jednání, nicméně některé zákony nepovažují za dostatečné a budou se chtít k jednání s vládou vrátit.

ODS: Podpoříme návrhy zákonů ze Sněmovny, ačkoliv některé považujeme za nedostatečné
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Je nutné pomoci opravdu všem, proto nesmí nové zákony nikoho diskriminovat. Zároveň chce Senát nabídnout vládě výkonné moci možnost neformálního projednání dalších připravovaných legislativních norem před předložením ve Sněmovně, aby podoba byla předjednána už před doputováním návrhů do Senátu.

„Chtěl bych sdělit, že se nacházíme ve stavu legislativní nouze. Po společné domluvě jsme se v Senátu dohodli, že nabídneme vládě – výkonné moci, aby s námi neformálně předem projednávala další připravené legislativní normy. Jsme připraveni se kdykoliv sejít. Vidím v tom několik výhod – předem sdělíme naše připomínky, které mohou být zapracovány. Dále bychom rádi vytvořili společnou platformu na úrovni senátních výborů, kde si budeme plošně předávat informace od občanů z různých regionů. Senátorky a senátoři disponují místní znalostí a jsou s nimi denně v kontaktu, proto bychom tyto zkušenosti rádi předali ministerstvům a dalším, kteří v těchto dnech připravují různé změny zákonů a opatření. Pozitivně vnímáme také vyjádření pana premiéra ve Sněmovně, kde sdělil, že vláda nehodlá a nebude za žádných okolností zneužívat krizový stav a stav legislativní nouze k posilování své moci. Je totiž rolí Senátu být zastáncem toho, že po překonání krize budou zrušena všechna omezení a opatření, která snižují rozsah našich základních práv a svobod,“ sdělil předseda Senátu Miloš Vystrčil.

„Senátoři ODS konstruktivně podpoří schválením návrhy zákonů ve znění postoupeném z Poslanecké sněmovny, přestože nepovažujeme některé změny, například v odložení EET, ošetřovné pro OSVČ nebo odložení zdravotního a sociálního pojištění za dostatečné. Škoda, že po prohlášení o přizvání opozice ‚do hry‘ vláda neakceptovala žádný z návrhů opozicí předložených ve Sněmovně. Víme, že důležitá je nyní rychlost, a proto jsme i v Senátu podpořili tyto z našeho pohledu ‚nedodělky‘ v podobě nově přijatých zákonů, ale je nezbytné se k jednání s vládou vrátit a dořešit opatření i nové zákony tak, aby ve svém důsledku nebyly diskriminační a poskytly pomoc opravdu VŠEM potřebným,“ uvedl předseda senátorského klubu ODS Martin Červíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Štěch: Současné ceny zemědělských produktů a dotace v zemědělství

10:50 Senátor Štěch: Současné ceny zemědělských produktů a dotace v zemědělství

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu