ODS: Premiér nám musí vysvětlit úniky informací

12. 2. 2016 13:14

Občanští demokraté svolali spolu s TOP 09 mimořádnou schůzi k úniků informací z bezpečnostních složek, na které by měl premiér Sobotka vysvětlit, jak je možné, že z Bezpečnostní rady státu unikají informace. Zároveň ODS trvá na odvolání nebo rezignaci ministra obrany Martina Stropnického.

ODS: Premiér nám musí vysvětlit úniky informací
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Premiér Bohuslav Sobotka svým postojem k odvolání Martina Stropnického převzal za jeho chování zodpovědnost. Premiér se polekal předsedy ANO Andreje Babiše a místo zájmů České republiky upřednostnil klid v koalici. Pozice Martina Stropnického v České republice i na mezinárodním poli bude do budoucna neustále zpochybňována, což bude ohrožovat bezpečnostní zájmy České republiky a našich občanů,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Na mimořádné schůzi k úniku informací z bezpečnostních složek chceme vědět, jak premiér úniky informací vyřeší, proto navrhujeme neveřejné projednávání. Nechceme znát tajné informace bezpečnostních služeb ani vědět, jak probíhalo vyjednávání, dokonce ani to, zda Česká republika platila za někoho výkupné. Od toho jsou příslušné výbory a komise. Pan premiér by nám také měl odpovědět na otázku, proč Česká republika nezačala Fajáda po jeho nevydání do USA trestně stíhat. Je to zcela běžný postup, pokud je u dotyčného podezření ze spáchání trestných činů. Doufáme, že alespoň na neveřejné schůzi řekne premiér nějaká fakta,“ věří Fiala.

Ke schůzi o migraci se vyjádřila poslankyně Miroslava Němcová: „Poslanecká sněmovna už k migrační krizi přijala celou řadu usnesení. Vláda je však nenaplňuje a neinformuje o svých postojích před jednáním na Evropské radě. Poslanecká sněmovna by měla vládě stanovit jasné mantinely vyjednávání, které by následně dodržovala. Vláda však diskuzi k migrační krizi považuje za souboj s opozicí a místo věcné diskuze se snaží diskuzi vyhýbat.“ 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Je to šest let, co zemřel Václav Havel. A stále víc je zřejmé, jak moc chybí

15:10 Ženíšek (TOP 09): Je to šest let, co zemřel Václav Havel. A stále víc je zřejmé, jak moc chybí

Komentář na facebookovém profilu k výročí smrti Václava Havla