ODS: Pro vládní koalici je prioritou uplácení voličů, nikoliv péče o ty, kteří si pomoci nemohou

07.12.2018 22:42

Poslanecká sněmovna dnes hlasy vládní koalice odmítla podpořit návrh ODS na narovnání podmínek v péči o lidi ve III. a IV. stupni závislosti bez ohledu na to, zda jsou v domácí péči nebo v pobytových zařízeních.

ODS: Pro vládní koalici je prioritou uplácení voličů, nikoliv péče o ty, kteří si pomoci nemohou
Foto: ODS
Popisek: ODS

Podle ODS tím dala jasně najevo, že její prioritou je uplácení voličů např. jízdným zdarma, nikoliv pomoc těm, kteří ji skutečně potřebují.

„Náš návrh počítal s navýšením příspěvku pro osoby ve III. a IV. stupni závislosti nezávisle na tom, zda jsou v domácí péči nebo v pobytových zařízeních. Zvýšení příspěvku na péči jedné skupině potřebných lidí by ale nemělo probíhat na úkor druhé z nich. Notabene v situaci, kdy převedení části financí z dotací pobytovým zařízením na individuální příspěvek na péči by pravděpodobně vytvořilo prostor i pro zlepšování terénních služeb,“ uvedl místopředseda výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

„Náš návrh měl narovnat podmínky péče pro lidi s těžkým postižením, vládní koalice ho ale bohužel odmítla. Rozdíly mezi příspěvky lidí v domácí péči a v pobytových zařízeních jsou cesta špatným směrem. Vládní koalice ale dala dnes ve Sněmovně jasně najevo, že je pro ni prioritou uplácení voličů, nikoliv péče o ty, kteří si sami pomoci nemohou,“ dodala expertka ODS pro sociální věci Lenka Kohoutová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Houška (KDU-ČSL): Pár slov o hospodaření a soběstačnosti

12:34 Houška (KDU-ČSL): Pár slov o hospodaření a soběstačnosti

Stejně jako musí dobře hospodařit rodina, obec nebo stát, musí také dobře hospodařit kraj. V pozici …