Vzdát se nyní koruny by znamenalo mimo jiné:
Okamžitě vyčlenit 350 miliard korun ze státního rozpočtu do nových "záchranných mechanismů", neboli na splátky a záruky dluhů jihu Evropy.
Přijmout pravidla vznikající bankovní unie a tedy ohrozit vklady českých střadatelů. Bankovní unie znamená oslabení národního bankovního dohledu a podřízení českých bank celoevropskému bankovnímu dohledu. Zvyšuje to riziko pro české dcery, které jsou většinou v dobré kondici a jsou zdravé a ziskové.
Hrozí, že by jejich kapitál mohl být používán na zalepování pomyslných děr v jiných zemích.
Připojit se k fiskální unii ("fiskálnímu paktu"), což znamená nechat si vnucovat parametry státního rozpočtu z nadnárodní úrovně.
Současná eurozóna vykazuje také jasné tendence k zavádění nových celoevropských daní, k daňové harmonizaci nebo zasahování do sociální politiky, která je ovšem mimo kompetence EU.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



