ODS: Středočeský kraj selhává v zajištění dopravní obslužnosti

02.06.2018 11:35 | Zprávy
autor: PV

Současná krajská koalice ANO, ČSSD a KSČM často uvádí, že jednou z jejich priorit je rozšiřování integrované dopravy do celých středních Čech. Bohužel ale selhává v samotném zajištění základní dopravní obslužnosti kraje.

ODS: Středočeský kraj selhává v zajištění dopravní obslužnosti
Foto: ODS
Popisek: ODS

Ve dnech 31. 5. a 1. 6. nevyjelo na Nymbursku a části Mladoboleslavska celkem 34 spojů, kterými lidé jezdí do škol, zaměstnání nebo k lékaři. „Se slávou se tu řešila integrovaná doprava a tady je tvrdá realita. Jsem zvědavý, co ještě všechno se tu postupně bude hroutit. Poslední dobou stále slyšíme, ať nepanikaříme, že všechno funguje. Bohužel skutečnost je jiná,“ říká nymburský zastupitel za ODS Zdeněk Vocásek.

„Vyzýváme kraj, aby tento problém okamžitě řešil. Není možné, aby nikdo nic nevěděl a aby kraj neinformoval. Nic se nedočtete ani na krajském webu. Nevyjely žádné náhradní spoje. Ptáme se vedení Středočeského kraje, jak zajistí veřejnou dopravu na Nymbursku a jak se připraví na další podobné výpadky,“ dodává poslanec a krajský zastupitel Martin Kupka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…