ODS: Vláda projednává tři zákony ze Záchranného kruhu ODS

27.07.2020 15:55 | Zprávy
autor: PV

Tři zákony ze Záchranného kruhu ODS pro ekonomiku dnes projednává vláda. Záchranný kruh by měl daňovým poplatníkům ponechat zhruba 130 mld. Kč. Občanští demokraté považují toto řešení za lepší, než aby peníze dostala do ruky vláda, která dnes a denně ukazuje, že s penězi daňových poplatníků hospodařit neumí.

ODS: Vláda projednává tři zákony ze Záchranného kruhu ODS
Foto: ODS
Popisek: ODS

První návrh ODS, který dnes vláda posoudí, dočasně zvedá částku darů, o kterou si dárci mohou snížit daňový základ, a to ze současných 10, resp. 15 procent na 30 procent. „Tímto návrhem chceme motivovat společensky odpovědné firmy a další dárce, aby i v ekonomickém propadu dál podporovali veřejně prospěšné aktivity, například v sociálních a zdravotních službách. Současně tím hodíme záchranné lano organizacím, kterým kvůli ztrátě soukromých dárců hrozí omezení činnosti nebo úplný konec,“ uvádí k návrhu Jan Bauer, poslanec a člen programového týmu ODS pro sociální politiku.

Další návrh z dílny ODS směřuje k podpoře zaměstnanosti snížením ceny práce. Cílem návrhu zákona je snížit zaměstnavatelům sazby pojistného na sociální zabezpečení o 2 procentní body. Předseda poslaneckého klubu ODS a 1. místopředseda strany Zbyněk Stanjura připomíná: „Zlevnění ceny práce je jedno z hlavních opatření, po kterých volají zaměstnavatelé. Náš návrh ponechá firmám zhruba 2,5 miliardy měsíčně. Ty mohou firmy využít ve prospěch svých zaměstnanců, pro rozvoj podnikání a vyrovnání se s těžkým obdobím způsobeným koronavirem.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.