ODS: Vyzýváme vládu, aby přestala s politizací vnitřních záležitostí Policie ČR

20. 6. 2016 22:18

Usnesení Republikového sněmu ODS

ODS: Vyzýváme vládu, aby přestala s politizací vnitřních záležitostí Policie ČR
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Republikový sněm:

Podporuje návrhy předsednictva ODS na zjednodušení daňového systému - zrušení daně z nabytí nemovitostí a zrušení silniční daně pro osobní vozidla.

Vítá návrhy předsednictva ODS na omezení byrokracie, zjednodušení komunikace mezi občanem a úřady rozšířením možnosti elektronické komunikace z domova.

Vyzývá vládu, aby přestala s politizací vnitřních záležitostí Policie České republiky. Aby neovlivňovala a neohrožovala prošetřování současných vážných kauz, a to včetně těch, do nichž je zapojen místopředseda vlády Andrej Babiš či jeho společnosti.

Žádá vládu, aby při sestavování rozpočtu na příští rok postupovala odpovědněji než v předchozích dvou letech a zásadně snížila avizovaný schodek rozpočtu, navíc v době ekonomického růstu.

Považuje návrhy ministryně Kateřiny Valachové pro české školství za škodlivé až devastační. Poslední návrh na změnu způsobu financování školství může způsobit rozvrat českého vzdělávání.

Vyzývá vládu, aby neprodleně řešila podfinancování obranné politiky ČR. Současné výdaje na obranu jsou vzhledem k celosvětové bezpečnostní situaci nedostatečné. Ministr obrany Stropnický se věnuje své sebeprezentaci, místo toho aby řešil podfinancování armády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Jak funguje rozpočet Unie?

11:40 Niedermayer (TOP 09): Jak funguje rozpočet Unie?

Komentář na facebookovém profilu k rozpočtu Evropské unie