OMMO: Staré pořádky pod „staronovým“ vedením koalice Severočeši Most–ANO–KSČM

21.10.2014 9:11

Nakonec i v Mostě je dobojováno a máme u nás vládu, koalici Severočeši Most – ANO – KSČM. Co dodat? V prvé řadě je tato koalice jednou z variant vzešlých z výsledků voleb, v němž voliči Mostu v síle cca 31 % určili za vítěze Severočechy Most.

OMMO: Staré pořádky pod „staronovým“ vedením koalice Severočeši Most–ANO–KSČM
Foto: mesto-most.cz
Popisek: Město Most

Zda vítěz „bere vše“ také v Mostě, není možná v tuto chvíli podstatné. Co je podstatné, že změna, po které voliči v Mostě volali, se nakonec nekoná. Konat budou s převahou ti, co nedobré poměry politické i ekonomické způsobili, resp. se na nich účinně podíleli. Pan Zelenka za Severočechy Most, resp. Severočechy.cz může nyní tvrdit cokoliv. Jejich spoluvládci, spolustraníci z období předchozích SMM se přeci znají a někteří spolu stále ještě „kamarádí“.
Voliči možná volili jako změnu ANO. Ta sotva přijde, pokud se oněch 6 zvolených zastupitelů ANO 2011 sešikovalo pod jedno vedení se Severočechy Most a KSČM, která min. v posledním volebním období měla v čele kontrolního výboru ve zřízené, takto placené funkci předsedy pana Jiřího Kurcina (KSČM).

V tomto koaličním složení nejde o změnu. Pouze o zachování soukromých a osobních zájmů podnikatele (podnikatelů) v osobě pana Zelenky, který, když se vyjádří, že jsou podobná slova nesmysl, je jen potvrdí. Protože proč by jinak o účast ve volbách tak urputně usiloval? A pokud nikoliv. Pak o co vlastně bojoval? Pokud ne jen sám se sebou…

ANO 2011 je v Mostě bez ideového a zásadně organizovaného vedení a mají jej zřejmě na starosti právě zástupci Severočechů.

Takže podtrženo sečteno – jediným vládcem Mostu mohou být komunisté na čele s panem Jiřím Novákem, na což sázejí konečně i v pražském centru, spojeni také s předchozí vládou Sdružení Mostečané Mostu (SMM). A stávající koalice se s tím jistě spokojí, neboť dosud „prapodivné praktiky“, jež přivedly i Severočechy.cz a SMM k soudu, mohou pokračovat. Pravda, přikryty rádoby právě zástupci KSČM. Chtělo by se zvolat: kdo by mohl mluvit o nepravostech? Mohl. Jen je třeba konečně začít tomuto regionu více věnovat pozornost i z pohledu řešení některých kauz min. z posledních 8 let.

Občanovo doufání ve změnu zase ostrouhá. V podmínkách severu nic neobvyklého. V Čechách již skoro pravidlo.

Politické hnutí OMMO se hlásí k těm, co budou dále dění sledovat, ač bez zájmu veřejnosti, třeba právě médií a odpovědných institucí to ke změnám zdaleka stačit nebude.

Leoš Vaněk, předseda OMMO

Hana Svobodová, 1. místopředsedkyně OMMO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Občané městu, město občanům

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ramzer (ODS): Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé

12:12 Ramzer (ODS): Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé

Teroristé přepadli Střední zdravotnickou školu v Turnově. Na místě zůstali mrtví a několik zraněných…