Občané pro Budějovice promluví do boje o sněmovnu

6. 9. 2013 15:44

Tři kandidáti navržení hnutím Občané pro Budějovice se objeví na společné kandidátce hnutí STAN a TOP 09 pro říjnové volby. Nominaci děkana Přírodovědecké fakulty Františka Váchy, ekonoma Davida Slámy a vysokoškolského učitele Jana Samohýla jednohlasně schválila vedení obou politických stran.

Občané pro Budějovice promluví do boje o sněmovnu
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

„Spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí trvá již čtvrtým rokem a je mimořádně úspěšná. Společně jsme kandidovali nejprve v komunálních volbách v Českých Budějovicích v roce 2010, ve kterých jsme získali celou třetinu mandátů. Před rokem jsme spolu do senátního souboje vyslali Jiřího Šestáka, a znovu s úspěchem. Přirozeným pokračováním této spolupráce je i zastoupení našich kandidátů v letošním volebním klání,“  uvedl předseda hnutí Občané pro Budějovice a českobudějovický primátor Juraj Thoma.

Profesor František Vácha (2. místo na kandidátce) přednáší na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity, kde je garantem studijních oborů chemie a biofyzika. V roce 2003 obdržel cenu Otto Wichterleho pro mladé vědecké pracovníky AV ČR, od roku 2011 je děkanem fakulty.

David Sláma (15. místo) absolvoval Fakultu národohospodářskou Vysoké škole ekonomické v Praze, vzdělání si rozšířil také studiem na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V současné době působí jako specialista financování v Kanceláři Svazu města a obcí České republiky.

Vysokoškolský učitel Jan Samohýl (20. místo) je vedoucím katedry filosofie a religionistiky na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, přednáší také na fakultě pedagogické.

Vácha se Slámou jsou od října 2010 členy českobudějovického zastupitelstva, Samohýl se v loňském roce stal zastupitelem Jihočeského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: obcaneprobudejovice.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení na Ústecku si zvolili nové vedení

16:47 Zelení na Ústecku si zvolili nové vedení

Na krajské konferenci v Litoměřicích bylo zvoleno nové vedení krajské organizace Strany zelených v Ú…