Okamura (SPD): Dva miliony vlastních občanů na hranici chudoby a přijímáme uprchlíky?

12. 6. 2015 11:17

Exekutoři kvůli nečinnosti této vlády nadále vítězí. Ani po roce a půl vládnutí tato vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL nesplnila a neplní základní sliby – tedy, že bude účinně řešit exekuce, lichvu či nepřizpůsobivé skupiny obyvatel. Také ohledně podpory mladých rodin s dětmi či skutečného zvýšení důchodů zůstalo jen u prázdných slov a populistických slibů.

Okamura (SPD): Dva miliony vlastních občanů na hranici chudoby a přijímáme uprchlíky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Moje návrhy zákonů a řešení tato vláda nejen že smetla ze stolu, ale například v případě exekutorů nebo lichvy tato vláda dosud za rok a půl nepředložila ANI JEDEN vlastní zákon! Ano, slyšíte dobře, ANI JEDEN. A jen připomínám, že ministerstvo spravedlnosti má od počátku na starosti hnutí ANO.

A například u služebního zákona vláda ještě více zpolitizovala státní správu zavedením politických náměstků a tajemníků a vládní ČSSD se zcela vykašlala na splnění svého zásadního předvolebního slibu, že v případě vítězství opraví špatný zákon o církevních restitucích. Vláda také nepředložila žádné systémové řešení korupce, naopak zamítla můj návrh zákona o osobní, hmotné a trestní odpovědnosti vrcholných politiků.

Tato vláda také nesplnila slib, že prosadí zákon o všeobecném referendu - naopak vládní koalice náš návrh zákona o referendu smetla ihned ze stolu pod falešnou záminkou, že sama něco připraví.

Vláda není úspěšná ani v řešení nezaměstnanosti, nadále je více než 500 tis. lidí bez práce.

A do toho všeho ještě vládní poslanci hlasovali v Evropském parlamentu PRO kvóty pro imigranty do České republiky, což absolutně odmítám.

Máme dva miliony vlastních občanů na hranici chudoby, bez důstojného sociálního zabezpečení a podle mého názoru se stát musí v prvé řadě postarat o vlastní chudé a bezmocné, na které ani v současnosti nemá peníze. A až poté pomáhat světu.

Po roce a půl vládnutí této vlády jsem hluboce přesvědčen, že až se za další půlrok podíváte do svých peněženek - to už budou u moci dlouhé dva roky - nebudete tam mít o nic více než za pana Kalouska.

Kdy už lidem přestanou stačit populistické sliby podpořené mediální masáží, hezké plakáty a kobliha do pusy?

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Norsko musí platit kvůli Barnevernetu další odškodné rodičům

7:32 Zdechovský (KDU-ČSL): Norsko musí platit kvůli Barnevernetu další odškodné rodičům

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes vydal další rozsudek ve věci norské sociální služb…