Okamura (SPD): Politické neziskovky nic nepřináší a jsou k ničemu

10.11.2019 17:15

Komentář na facebookovém profilu k financování neziskových organizací

Okamura (SPD): Politické neziskovky nic nepřináší a jsou k ničemu
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura

No, tak to je něco – ministryně financí Alena Schillerová (ANO) poprvé veřejně přiznala a zároveň tak potvrdila slova SPD, že vláda vlastně vůbec neví, kolik a kam se vyplácí politickým neziskovým organizacím, protože v tom není žádný systém. Prostě vláda a ministerstva jen slepě platí a platí! V rozhovoru pro Parlamentní listy doslova řekla, že „je systém v chaosu a nejde zjistit, kolik neziskovky od koho z veřejných peněz dostávají“! A skandální situace ještě pokračuje – ministryně dále řekla, že vláda vůbec neví, jestli má od neziskových organizací nějaké vyúčtování těchto veřejných peněz, neví, kdo a proč dostává od státu peníze a není kontrola. Jediné, co víme, že jde politickým neziskovkám z veřejných peněz astronomických cca 11 miliard ročně. To uvedl prezident Miloš Zeman.

Tohle říká ministryně financí za hnutí ANO po šesti letech (!!) vládnutí hnutí ANO? Je vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM normální? Vyplácí na jedné straně jen tak miliardy parazitním politickým neziskovkám, a na druhé straně tento týden vláda protlačila ve Sněmovně zákon, kterým zvyšuje od 1.1.2020 daně a v rozpočtu na příští rok zvyšuje opět dávky nepřizpůsobivým!

Připomínám, že první čtyři roky, kdy je ANO u vlády, byl ministrem financí Andrej Babiš. To měl tedy na ministerstvu pěkný bordel! Po přiznání současné ministryně Schillerové se už ani nedivím, že má pan premiér každý rok ve státním rozpočtu takový zmatek a pořád mu to nevychází, takže i na příští rok, stejně jako letos, plánuje další zadlužení republiky, o dalších 40 miliard.

Hnutí SPD nabízí konstruktivní řešení. Navrhujeme ukončit veškeré financování politických neziskových organizací z veřejných peněz. Je to čisté a správné. Podporujeme neziskové organizace, které se například starají o naše staré lidi, o naše děti či o invalidní občany. Ale politické neziskovky nic nepřináší a jsou k ničemu. Na propagaci EU, genderu, imigrace, homosexuality či multikulturalismu, ať si každý sežene peníze ze svého!

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pojezný (SPD): Elektronická evidence příjmů a výdajů osob nepodnikajících

14:35 Pojezný (SPD): Elektronická evidence příjmů a výdajů osob nepodnikajících

Jelikož došlo k úspěšnému zavedení EET a sociální nepokoje ze strany podnikatelů nebyly významného c…