Okamura (SPD): Premiér Babiš bohužel dělá pravý opak toho, co hlásá

05.05.2019 19:51

Komentář na facebookovém profilu k postoji premiéra Babiše k migraci

Okamura (SPD): Premiér Babiš bohužel dělá pravý opak toho, co hlásá
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Andrej Babiš přišel v kampani s hesly „Silné Česko“ a „Česko ochráníme tvrdě a nekompromisně“. No, bylo by to hezké, kdyby to vše byla pravda. Premiér Babiš bohužel dělá ale pravý opak toho, co hlásá. Proč tedy Babiš, když údajně bojuje za naše národní zájmy a chce Česko ochránit proti imigraci, podpořil globální pakt o uprchlících a další věci ve prospěch migrace? Proč jeho europoslankyně Charanzová a Dlabajová podpořili hlasováním v Evropském parlamentu letos v dubnu imigraci do Evropy z Afriky? Vítačka Charanzová vede jeho kandidátku ANO do europarlamentu!

Proč je sám Babiš a hnutí ANO v Evropském parlamentu členem eurofilní sluníčkářské Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE)? Proč, když je Babiš dle svých slov proti migraci, podpořil, aby v ČR byla univerzita globalisty George Sorose, který podporuje masovou imigraci?

Proč je Babiš ve vládě s promigrační a proislámskou ČSSD, jejíž předseda Jan Hamáček říká, že „islám je pro lidstvo důležitý“? Proč Hamáčka jmenoval ministrem vnitra?

Europoslanci zvolení za ANO hlasovali minulý měsíc pro rezoluci Evropského parlamentu, ve které se mimo jiné píše: „Evropský parlament žádá žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU.“ Konkrétně pro ni hlasovali Martina Dlabajová, Dita Charanzová, Petr Ježek a Pavel Telička.

„ČR nemůže být kritizována za nedostatek solidarity s lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují, protože ČR podporuje Globální kompakt OSN o uprchlících, jehož návrh byl dojednán v Ženevě dne 6. 7. 2018... ČR je tedy solidární a podporuje humanitární přístup k uprchlíkům,“ píše se ve vládním usnesení podpořené Babišem.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Tento globální pakt o uprchlících de facto zavádí globální uprchlické kvóty. Ministr zahraničí Maďarska Peter Szijjarto, které pakt nepodpořilo, řekl, že kompakt otevírá zadní dvířka pro ty, kteří nemohou přijít dveřmi hlavními. Konkrétně zahrnuje „mechanismy pro účinnější, předvídatelnější a spravedlivější mezinárodní reakci na situace vyznačující se velkým množstvím uprchlíků“. „Nabízí mezinárodní rozšiřování podpory anebo aktivace opatření pro spravedlivější a předvídatelnější sdílení zátěže a odpovědnosti.“

Kompakt bude umožňovat i rozšířený přístup k přesídlení a dalším řešením v třetích zemích. Tento pakt navíc staví návratovou politiku pouze na bázi dobrovolných repatriací, a to i pro země původu uprchlíků. A, v neposlední řadě, tento kompakt má ambici usilovat o to, aby „reakce na pohyby uprchlíků po celou dobu zohledňovaly otázky genderu, věku a různorodosti“. Takže má v sobě i podobné věci, které obsahuje Istanbulská smlouva. Pokud jste si mysleli, že Andrej Babiš bojuje proti masové imigraci, tak snad vás uvedená fakta vyvedla z omylu.

Europoslanci ANO také hlasovali pro usnesení, které vyzývá k přijímání syrských uprchlíků. Evropský parlament v usnesení „vyzývá členské státy EU, aby projevily větší odhodlání při sdílení odpovědnosti a umožnily uprchlíkům, kteří utíkají z oblastí v Sýrii, nalézt ochranu za hranicemi bezprostředně sousedícího regionu, a to i prostřednictvím programů přesídlování a přijímání uprchlíků“. Pro usnesení hlasovali Pavel Telička, Petr Ježek, Dita Charanzová či Martina Dlabajová. Charanzová nyní vede kandidátku ANO do eurovoleb. Ti samí europoslanci ANO hlasovali i pro potrestání Maďarska, protože se postavilo proti kvótám na imigranty.

Ve skutečnosti Babiš proti migraci totiž nebojuje. Shrňme si to: Premiér Babiš podpořil Globální pakt o uprchlících, jeho europoslanci podpořili migraci, Babiš podpořil přijetí eura, prosazoval, aby v Praze byla univerzita globalisty a propagátora masové imigrace George Sorose a také vyzval, aby poslanci ANO hlasovali pro zprávy sluníčkářské České televize. Hnutí ANO je také členem eurofilní a promigrační Aliance liberálů a demokratů pro Evropu. Babiš podporuje i Istanbulskou smlouvu, která zavádí šílený gender a kterou odmítá i slovenský parlament. Pokud tyto věci odmítáte, volte prosím 24. a 25. května hnutí SPD! Pro SPD je Česká republika doopravdy na 1. místě!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krumer (SPOZ): Protest USA proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě

22:21 Krumer (SPOZ): Protest USA proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě

Situaci vyvolává USA spolu s NATO, když umisťuje svoje vojenské jednotky u hranic Ruska. Je to nebez…