Okamura (SPD): Projev vrchnostenské arogance

05.03.2023 15:39 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k žalobě Evropské komise na Českou republiku kvůli zákonu na ochranu whistleblowerů (oznamovatelů)

Okamura (SPD): Projev vrchnostenské arogance
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Evropská komise podá žalobu k Soudnímu dvoru Evropské unie na osm členských států včetně České republiky. A to kvůli tomu, že jsme dosud nezavedli pravidla, která mají chránit oznamovatele protiprávního jednání (takzvané whistleblowery) dle představ a direktiv Evropské komise na základě evropské směrnice z října roku 2019.

Přitom česká vláda vloni v listopadu příslušný návrh zákona schválila a nyní jej v Poslanecké sněmovně posuzuje ústavně-právní výbor. Je tedy evidentní, že ze strany Evropské komise jde o účelovou diskriminaci a šikanu České republiky a o projev vrchnostenské arogance.

Vysokou představitelkou Evropské komise, její místopředsedkyní, je Věra Jourová, významná členka hnutí ANO, kterou na její současnou pozici nominoval tehdejší premiér Andrej Babiš. Evropská komise v poslední době stupňuje všestranný tlak na členské státy, zejména pak na státy střední Evropy, jejichž občané projevují nesouhlas s posilováním kompetencí Evropské unie na úkor národních států a s jejími politikami, například v oblastech migrace, energetiky, či klimatické politiky. Proto čím dál častěji používá nástroje jako jsou žaloby, sankce či hrozby odebrání peněz z evropských fondů.

Hnutí SPD proto prosazuje konání referenda, ve kterém by se čeští občané vyjádřili k setrvání či vystoupení České republiky z Evropské unie. Strany vládní pětikoalice i hnutí ANO toto referendum odmítají.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Naše budoucí prosperita je spojena s tím, aby EU fungovala „lépe“

20:01 Niedermayer (TOP 09): Naše budoucí prosperita je spojena s tím, aby EU fungovala „lépe“

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prosperitě České republiky v Evropské unii.