Okamura (SPD): Vláda hnutí ANO - Škrtáme, co jsme lidem slíbili

26.02.2019 21:32 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k úsporám, navrženým vládnou hnutí ANO

Okamura (SPD): Vláda hnutí ANO - Škrtáme, co jsme lidem slíbili
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura

„Škrtáme, co jsme lidem slíbili“, řekla nejnověji vláda hnutí ANO a ministryně financí Alena Schillerová (ANO) navrhla ušetřit oproti dosavadnímu výhledu rozpočtu na rok 2020 celkem 25,3 miliardy korun. V plné nahotě se tak konečně ukázalo, že sliby Andreje Babiše jsou nereálné. Ministerstvo financí se teď připravuje na snížení růstu hrubého domácího produktu (HDP), a tedy příjmů státu.

Prostě vláda ANO a ČSSD slíbila všechno všem a nyní zjišťuje, že na to nebudou finanční prostředky. Nedávno zavedené slevy na jízdném pro studenty a důchodce jsou tak momentálně nejohroženější položkou. Tyto slevy však přijdou na půl miliardy korun měsíčně, tedy 6 miliard za rok, a to je pro rozpočet málo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Dlouhodobý program je pro komunisty kotva i kompas

6:03 Prokšanová (KSČM): Dlouhodobý program je pro komunisty kotva i kompas

Blíží se XII. sjezd KSČM. Přemýšlím proto o tom, jaký by měl vlastně být dlouhodobý program komunist…