Okamura (SPD): Za zabijačku hrozí pokuta, ale krutá porážka halal je ministerstvem povolena?

17.08.2015 8:32

To jsou zase věci. Za českou zabijačku hrozí pokuta, ale velmi krutá islámská porážka halal u nás našim politikům nevadí. Kam až chceme ustupovat?

Okamura (SPD): Za zabijačku hrozí pokuta, ale krutá porážka halal je ministerstvem povolena?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

V centru Prahy jsou již prodejny muslimského halal masa a dokonce i v Teplicích letos otevřeli nové občerstvení 100 % halal kvůli zdejším muslimům. To je neuvěřitelné – zatímco za tradiční českou zabijačku hrozí pokuta, tak velmi krutá islámská porážka halal u nás našim politikům nevadí a dokonce ji Ministerstvo zemědělství od roku 2010 u nás povoluje.

Pokud to bude takto pokračovat a budeme stále strkat hlavu do písku, tak se budeme v budoucnu ještě pořádně divit. Vždyť toto už je opravdu do nebe volající. Celá desetiletí si v našich končinách společně pochutnáváme na takzvané zabijačce, bez které jsme si ještě před několika roky nedovedli život na vesnici ani představit a najednou jí budeme moci dělat jen v rodinném kruhu a bez přátel, aby se náhodou na návsi někomu neudělalo šoufl a náhodou se nenakazil něčím nehygienickým.

Je to opravdu nehorázné zvláště pak při pomyšlení na všechny ty výjimky při porážce stylem halal, při které musí být zvíře podříznuto muslimem za recitace modlitby a to záměrně bez předchozího omráčení, to aby tu modlitbu slyšelo. Zvíře tak umírá i několik minut a je při takovéto porážce při plném vědomí. Ačkoli je tento způsob ke zvířeti velmi krutý a byl i v mnoha státech zakázán, byla mu v ČR udělena v roce 2010 výjimka Ministerstvem zemědělství, paradoxně v zákoně o ochraně zvířat, kdy se nadřadil islám nad ochranu zvířat. Tehdy byla u vlády sice koalice ODS a TOP09, ale ani současná vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL s tím nic nedělá.

Celé to zavání obrovskou diskriminací vůči nám všem co si čas od času se svými přáteli a sousedy pochutnáváme na starých českých vepřových hodech, které mají opravdu daleko k halal praktikám. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Dobrým oblečením vyjadřujete úctu k druhým

15:39 Fiala (ODS): Dobrým oblečením vyjadřujete úctu k druhým

Komentář na facebookovém profilu k znakům pravého gentlemana