Okamura: V Libyi je třeba primárně stabilizovat vojenskou a politickou situaci

9. 12. 2017 15:18

Komentář na facebookovém profilu k záměru Andreje Babiše poslat zhruba 200 mil. Kč Libyi na pomoc s řešením migrační krize.

Okamura: V Libyi je třeba primárně stabilizovat vojenskou a politickou situaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Nový premiér Andrej Babiš má záměr poslat zhruba 200 mil. Kč Libyi na pomoc s řešením migrační krize. Neodpověděl však na otázku, na co a komu konkrétně peníze půjdou. Neznáme tak konkrétní cíle nebo projekty. Faktem je, že v Africe peníze z rozvojové pomoci mizí většinou do kapes místních šéfů gangů a politiků a k potřebným se dostane minimum. Vyjádření Andreje Babiše tak vypadá jen na další populistické plácnutí. Zvláště v situaci, kdy česká vláda neustále nadále přijímá muslimské migranty, zcela dobrovolně, mimo kvóty. A proti vůli většiny občanů.

Pomoc zemím jako je Libye, která je de facto hraniční stát mezi Evropou a Afrikou, je podle mého názoru namístě. Ale v Libyi je třeba primárně stabilizovat vojenskou a politickou situaci. Zavést respektovaný stát a pomoci mu při ochraně jeho hranic a při repatriaci migrantů do domovských zemí. To je obrovský úkol, na kterém by se měla podílet celá EU, a na kterém by měl pracovat primárně předseda Evropské komise pan Juncker. Namísto jeho blábolení o navýšení dovozu migrantů z Afriky, což by naopak vlnu migrantů spolehlivě ještě zvedlo.

Naše hnutí SPD jako jediné od počátku prosazuje nulovou toleranci této migrace, zákaz propagace islámské ideologie v ČR a referendum o vystoupení ČR z EU.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Prosím, nepropadněme euforii, že už jsme všechno zvládli

14:45 Ministr Hamáček: Prosím, nepropadněme euforii, že už jsme všechno zvládli

Projev na 43. schůzi Poslanecké sněmovny 7. dubna 2020 k návrhu vlády na vyslovení souhlasu Poslanec…